Seachem Flourish

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 3

- komplexné hnojivo

- obsahuje železo, mikroprvky

- neobsahuje NO3, PO6

Dostupnosť Zvoľte variant 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní
objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€7,65 / ks €10,73 / ks €16,88 / ks €53,50 / ks €5,73 / ks €98,10 / ks od €5,73    
Značka Seachem
Kategória Hnojivá a aditíva
 

Seachem Flourish je komplexné hnojivo pre akvarijné rastliny obsahujúce široké spektrum látok potrebných pre zdravý rast akváriových rastlín. Toto hnojivo neobsahuje nitráty a fosfáty. Ak Vaše akvárium trpí nedostatkom dusičnanov a fosforečnanov z dôvodu nedostatku rýb, odporúčame samostatné prihnojovanie hnojivom, ktoré obsahuje iba nitráty a fosfáty.

Prečo je Seach Flourish iný oproti konkurenčným hnojivám?

1) Výrazne najlacnejšie na trhu z dôvodu extrémne vysokej koncentrovanosti!

Odporúčané dávkovanie je 5 ml na 250 l vody týždenne. Napr. EasyLife profito sa však dávkuje v množstve 10 ml na 100 litrov akvarijnej vody. Za rok teda spotrebujete na 300 litrové akvárium 1620 ml Profita, ale iba 324 ml Seach Flourish! Stačí Vám teda 5x menší objem hnojiva ročne!

2) Podstatne lepšie využitie železa rastlinami

Dodáva železo vo forme Fe2 + čo je výhodnejšie ako železo chelátované EDTA, ktoré je vo forme Fe3 +. Rastliny totiž preferujú železo Fe2 +. Z tohto dôvodu je tento prípravok oproti všetkým ostatným na trhu ďaleko vhodnejšie. Prevod železa z formy Fe3 + do Fe2 +, ktorá je pre nich najlepšie stráviteľná totiž vyžaduje ich dodatočný výdaj energie, čo rastliny oslabuje.

Toho je docielené pomocou použitia tzv. Ferrous gluconate a nie chelátu EDTA, ktoré obsahujú bežné hnojivá.

3) Pri odporúčanom dávkovaní nedôjde k prehnojeniu

Odporúčané dávky sú vypočítané tak, aby nemohlo dôjsť k prehnojeniu. Z tohto dôvodu hnojivo neobsahuje nitráty a fosfáty, ktoré je podľa výrobcu vhodnejšie dodávať v samostatnom hnojive podľa potreby.

Obsahuje všetky dôležité látky pre výživu rastlín ako železo (0,32%), vápnik, horčík, draslík, mangán, molybdén a ďalšie.

Dávkovanie:

Dávkujte 5 ml (1 viečko) na 250 l vody raz týždenne. V husto zarastených akváriách možné dávku zdvojnásobiť. Po otvorení sa odporúča udržiavať hnojivo v chlade, nie je to však nevyhnutné.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Pridať hodnotenie
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
DN Avatar autora | 17.1.2021
OK. Skvelé rastlinky za primeranú cena, veľký výber.
5
MK Avatar autora | 7.12.2020
Super produkt.
5
MK Avatar autora | 7.9.2019
Top