Seachem Flourish Iron

 
Zväčšiť
 

- železo v rýchlejšej forme
- najúčinnejší na trhu
- vysoko koncentrované

Dostupnosť Zvoľte variant 7 pracovných dní 7 pracovných dní Skladom (1 ks) Skladom (1 ks) 7 pracovných dní
objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Jednotková cena €3,58 / 100 ml
€7,26 / ks €10,73 / ks €17,90 / ks €53,81 / ks €4,96 / ks od €4,96    
Značka Seachem
Kategória Hnojivá a aditíva
 

Vysoko koncentrovaný prípravok pre zvýšenie množstva železa v akváriu.

V čom je oproti konkurencii iný?

1) Dodáva železo priamo, nie vo forme chelátov - ľahšie príjem rastlinami

Dodáva železo vo forme Fe2 + čo je výhodnejšie ako železo chelátované EDTA, ktoré je vo forme Fe3 +. Rastliny totiž preferujú železo Fe2 +. Z tohto dôvodu je tento prípravok oproti všetkým ostatným na trhu ďaleko vhodnejšie. Prevod železa z formy Fe3 + do Fe2 +, ktorá je pre nich najlepšie stráviteľná totiž vyžaduje ich dodatočný výdaj energie, čo rastliny oslabuje.

2) Je tiež zdrojom uhlíka

Železo je v Seach Iron viazané pomocou uhlíkových reťazcov. Slúži tak zároveň aj ako ľahký zdroj uhlíka (rovnako ako tekuté uhlíky typu Seach Flourish Excel). Neobsahuje však uhlíka zďaleka tak veľa ako Excel.

3) Vysoká koncentrovanosť šetrí peniaze

Ak chcete zvýšiť koncentráciu železa v 100 l akváriu o 0,1 mg / l, stačí pridať 1 ml Flourish Iron. Konkurenčných prípravkov býva nutné pridať ďaleko viac ml. Flourish Iron teda vydržia podstatne dlhšie.

Dávkovanie: Dávkujte 5 ml (jedno viečko) na 200 l akváriovej vody alebo toľko, aby ste udržali koncentráciu železa aspoň na 1 mg / l.

Často kladené otázky Seach Flourish Iron:

"Prečo odporúčate používať súčasne Flourish Iron a Seach Flourish?"

Seach Flourish je komplexné hnojivo, ktoré obsahuje železo, draslík a ďalšie živiny. Dávkuje sa raz týždenne. Železo je však vhodné pridávať denne. Ak by sme však Seach Flourish pridávali denne, začali by sa nám v akváriu hromadiť ostatné látky. Z tohto dôvodu odporúčame hnojiť 1x týždenne pomocou Flourish a každý deň pomocou Seach Flourish Iron pre každodenné dodanie železa.

"Do svojho akvária som pridal odporúčanú dávku Flourish Iron, ale test na železo neukazuje žiadnu zmenu. Nevyzrážalo sa železo? Ako je to možné? "

Sme si celkom istí, že všetko železo bolo využité rastlinami. Ak by sa totiž železo vyzrážal, videl by ste hmlistý opar v akváriu a na jeho stenách.
Železo v našom Flourish Iron je totiž dodávané pomocou zlúčeniny uhľohydrátu, ktorá je pre rastliny extrémne ľahko prijateľná. Prevažná väčšina ostatných značiek na trhu dodáva železo vo forme chelátov, ktoré sú pre rastliny ťažšie stráviteľné, takže ich toľko nezužitkujú.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Pridať hodnotenie
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
IJ Avatar autora | 8.2.2021
paráda
5
LH Avatar autora | 13.11.2019
rastlinkam chuti :)
5
LH Avatar autora | 22.10.2019
po týždni je skoro na nejaké závery