Seachem Flourish Excel

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 2

- ničí 100% čiernu riasu

- podporuje rast rastlín

- prvé tekuté CO2

Dostupnosť Zvoľte variant Skladom (2 ks) Skladom (2 ks) 7 pracovných dní 7 pracovných dní Skladom (1 ks)
objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Jednotková cena €7,69 / 100 ml €4,36 / 100 ml
€7,69 / ks €10,90 / ks €17,26 / ks €53,46 / ks €95,76 / ks od €7,69    
Značka Seachem
Kategória Hnojivá a aditíva
 

Tento výrobok odporúčame!

Flourish Excel je zdrojom organického uhlíka. Ten je rastlinami typicky získavaný z CO2, ale môžu ho tiež ľahko získať z jednoduchých organických zlúčenín. Flourish Excel je vhodné používať ako s pridávaním CO2, tak i bez neho. Flourish Excel má tiež špeciálne vlastnosti, kedy podporuje železnatú formu Fe + 2, ktorá je rastlinami lepšie zúžitkovaná, pred železitou formou Fe + 3.

Dávkovanie:
Pri prvom použití alebo po výmene viac ako 40% vody použite 5 ml (jedno plné viečko) na každých 40l akváriové vody. Následne dávkovanie znížte na 5ml na 200 litrov akvarijnej vody denne alebo každý druhý deň. V husto zarastených nádržiach môže byť dávkovanie mierne vyššie. Pri dávkovaní malých množstiev majte na pamäti, že každý závit vo viečku predstavuje 1 ml. Odporúčame dávkovanie vykonávať injekčnou striekačkou.

Ukážkový postup s fotkami ako sa zbaviť čiernej štetinkovej riasy a staghorn:

Vypnete filter a všetko čo vytvára prúd v akváriu. Naberiete do striekačky odporúčanú dennú dávku Seachem Excel a aplikujete opatrne na miesto postihnuté riasou. Následne necháte pôsobiť do cca 5 min. Spustíte filter a ostatné. Čierna štetinka alebo staghorn časom zmení farbu a odumiera. O ostatné sa postarajú ryby alebo krevety v akváriu, prípadne filter.


Ďalšie prednosti / výhody Seach Flourish Excel

1) Obsahuje zložku, ktorá lepšie sprístupňuje železo rastlinám

Železo sa v akvarijné vode vyskytuje najmä vo forme iónu Fe3 +. Táto forma však nie je ľahko prístupná rastlinám. Rastliny výrazne preferujú príjem železa vo forme Fe2 +. Excel obsahuje látku, ktorá železo transformuje z Fe3 + na Fe2 +. Rozdiel v raste rastlín je tak často po použití Excelu veľmi viditeľný nielen vďaka dodanému uhlíku.

2) Seach Flourish Excel bol prvý tekutý uhlík na trhu

Prvý nápad dodávanie uhlíka rastlinám sa zrodil v laboratóriách firmy Seachem. Od tej doby došlo laboratórnymi testami k niekoľkým vylepšeniam zloženia. Ostatné tekuté uhlíky na trhu sú len viac či menej vydarené kópie.

Seach Laboratóriá

Seachem Laboratoře

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Pridať hodnotenie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JD Avatar autora | 4.7.2020
perfektne