Kreveta Amano - Caridina Japonica

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 4

Najväčší a najšikovnejší "pracant" v rastlinnom akváriu. Výrazne prispieva k čistote akvária.

Veľkosť pri predaji: M - L (2,5 - 3,5 cm)

Dostupnosť Skladom (30 ks)
Jednotková cena €2,99 / 1 ks
€2,99 / ks    
Značka Aquascaperi
Kategória Krevety
 

Prečo mať v akváriu takúto krevetu?

Kreveta Amano alebo Caridina Japonica je neúnavným čističom akvária, ktorý požiera všetko čo v akváriu nechcete. Na jej jedálničku sa nachádzajú niektoré druhy rias, odpad z rýb a nespotrebovaného krmiva a niektoré druhy baktérii. Čiže dôvod je jednoduchý: Vyčistí Vaše akvárium a nie na darmo jej hovoríme RIASOŽRÚT.

 

Pre koho je táto kreveta určená?

Japonica je kreveta určená pre všetky druhy sladkovodných rastlinných akvárii. Minimálny objem nádrže by nemal byť menej ako 30-35l. Čo sa týka ostatných živočíchov v akváriu, rozumie si so všetkými. Jej prirodzenými nepriateľmi sú Bojovnice, Skaláre alebo Cichlidovité ryby. V zásade platí, že na 10l akvarijnej vody by mala byť jedna Japonica. Vyšší počet sa neodporúča. Minimálny počet v akváriu je 3ks.

Japonica1

Rozmnožovanie Krevety Amano

V akváriách nie je možné rozmnožovať tento druh. Respektíve je to veľmi náročné a všetky krevety v našej ponuke pochádzajú z regulovaného odlovu alebo špecializovaného chovu v Nemecku a prípadne Českej republike.

Podmienky chovu

Kreveta Amano je nenáročná na chov a parametre vody. Vyhovuje jej mierne tvrdšia voda s teplotou od 22 do 28°C a pH medzi 6,5 - 8,0. Dožíva sa do 3 rokov, aj keď niektoré kusy sa vedia dožiť až 6 rokov. Táto kreveta je často prvým obyvateľom akvária, kedy veľa rastlín prechádza z emerznej na submerznú formu a vzniká priveľa rastlinného odpadu, ktorý pomôže spracovať. Preto je veľmi dôležitá pri zábehu akvária a znesie aj trochu horšie podmienky, ako napr. vyššie hodnoty  NO2 (0,5-0,01mg/l).

 Japonica2

Čím kŕmiť krevetu japonica

Tak ako sme to spomínali vyššie, Japonica je kreveta, ktorá najlepšie vyčistí vaše akvárium. Preto nepotrebuje špeciálne krmivá ani extra doplnky. Ak je vaše akvárium dokonale čisté, alebo jednoducho chcete krevetku nakŕmiť, môžete použiť krmivo, ktoré sme osobne vyskúšali a veľmi im chutí. Je to krmivo na báze rastlinných prvkov s názvom Hikari Algae Wafers - link

Výhody Nevýhody
Dokonalý čistič od rias Pre skaláre a iné cichlidy je krmivom
Požiera všetok prebytočný odpad Nemonoží sa
Počet nemá extra vplyv na počet živočíchov v akváriu Citlivá na vysokú hladinu CO2 v akváriu
Dobre sa znáša so všetkými druhmi rýb a slimákov
Nepotrebuje prikrmovať - zožerie aj nespotrebované krmivo pre ryby.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: