APT F/Fix 300ml

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 7

Najlepší spôsob likvidácie a predchádzaniu rias.
Zvlášť účinný pre BBA (black beard algae) , vlasy/strunu/chumáč a väčšinu foriem vláknitých rias.

Jednorazová dávka až 1 ml na 10 l každých 24 hodín.

300ml balenie s pumpičkou pre jednoduché dávkovanie.

Dostupnosť Skladom (4 ks)
€21,50 / ks    
Značka The 2HR Aquarist
Kategória Hnojivá a aditíva
 

Nespravodlivá výhoda

Zatiaľ čo zdravá rastlinná hmota je prirodzenou obranou číslo 1 proti riasam, život vašej nádrže je často nepredvídateľný. Filter alebo difúzor CO2 sa upchajú. Dedko prekŕmi ryby. Auto-timer si berie neohlásenú dovolenku. Tieto šoky (pre nás zdanlivo bezvýznamné) oslabujú rastliny a dávajú riasam príležitosť rozmnožiť sa. APT Fix pracuje na obnovení rovnováhy systému tým, že sa zameriava na základnú slabinu rias – ich porovnateľne menej vyvinuté ochranné bunkové steny. Pri kvapkovom dávkovaní podľa odporúčanej dávky okamžite zastaví rast rias a zároveň umožní rastlinám zotaviť sa.

 APTFIX_Option_1_v2APTFIX_Option_2

Toto je efektívny spôsob odstraňovania rias na tvrdom povrchu: dreve a skalách. Vyhnite sa tejto metóde pre rastliny.

Toto je náš obvyklý prístup k liečbe rias na rastlinách. Ak chcete zvýšiť účinnosť, zastavte filter počas dávkovania (len na pár minút) aplikujte na konkrétne miesto pod vodou. A nezabudnite filter znova zapnúť! Vyhnite sa tejto metóde na ošetrenie rias na machoch, na Riccardia a Riccia, a Vallisneria.

 

24hr_800x70_planted_800x

žiadna meď

dominantná rastlinná hmota

Väčšina prípravkov na ošetrenie rias používa zlúčeniny, ktoré obsahujú meď, čo je silný biocíd.

Problém je v tom, že meď, podobne ako iné ťažké kovy, sa časom hromadí a dlhodobo poškodzuje ekosystém nádrže.

APT Fix používa aktívnu zlúčeninu, ktorá sa biologicky odbúrava prirodzene do 24 hodín bez nepríjemných zvyškov.

Najlepšou prirodzenou obranou proti riasam je zdravá dominantná rastlinná hmota. Nádrže s množstvom odkrytých, neosadených plôch sú oveľa náchylnejšie na riasy, rovnako ako úrodné otvorené polia pozývajú burinu na rast.

 

Snažte sa mať vysadených aspoň 70 % substrátu. Rastliny sú ako stromy v lese. Pri správnych podmienkach prirodzene vyhrávajú riasy.

 

špičkový magnet na riasy

Hlavným spúšťačom rias je organický odpad a hnijúca hmota. Nikdy nepodceňujte zábeh nádrže v jej prvých mesiacoch. Odpad z rastlín a živočíchov významne prispieva k problémom s riasami v nových nádržiach (< 3 mesiace). 

Pravidelne vymieňajte vodu a odstraňujte staré/rozkladajúce sa listy. Stonkové rastliny vyžadujú opätovnú výsadbu zdravých vrcholov po orezaní raz alebo dvakrát. Staré kaziace sa stonky sú "pozvánkou pre riasy k ich prekvitaniu

APT_Fix_3_stages_BBA_2

Obrázok vyššie ukazuje výsledok jednorazovej dávky APT Fix metódou spot-dose, čiže na konkrétne miesto pri vypnutom filtri. Na 2. deň sú BBA riasy neaktívne a zvyčajne zmenia farbu na červenú a/alebo bielu. Tie sa buď rozložia, alebo poslúžia ako potrava pre požierače rias a iné mikroorganizmy. Na 7. deň je už list väčšinou bez rias.

APT_Fix_3_stages_Hair_3

Tento obrázok ukazuje výsledok jednorazovej dávky APT Fix metódou drain-dose. Do 2. dňa vlasové riasy stratili časť svojej zelenej farby. Na piaty deň boli všetky vlasočnicové riasy deaktivované. Pomocou jemného štetca alebo kefky ich môžete úplne odstrániť.

FAQ

MÔŽEM DÁVKOVAŤ APT Fix aj PRIAMO DO NÁDRŽE?

Áno, ale tento postup je menej účinný ako spot-dosing alebo drain-dosing, lokálna aplikácia.

MÔŽE APT FIX ostrániť SINYCU A BGA (MODRÉ-ZELENÉ RIASY)?

Áno. Je to účinná liečba cyanobaktérií / BGA a modrozelených rias.

AKO FUNGUJE APT FIX?

APT FIX obsahuje patentovanú formulu epoxidových aldehydov.

Aldehydové zložky sú proteínové sieťovacie činidlá, ktoré deaktivujú bunky rias väzbou na ich proteíny. Aktívna zložka sa aktivuje vo vode, ale rýchlo sa rozkladá biologickým mikrobiálnym pôsobením, čo vedie k tomu, že dlhodobo nedochádza k žiadnej bioakumulácii v akváriovom ekosystéme. To umožňuje APT FIX byť bezpečným a účinným inhibítorom rôznych sladkovodných rias.

AKO ČASTO MÔŽEM DÁVKOVAŤ?

APT Fix sa biodegraduje prirodzene počas 24 hodín. Takže odporúčané dávkovanie môžete zopakovať po 24 hodinách.

MÁM VEĽA RIAS. AKO POKRYJEM VŠETKY OBLASTI?

Možnosť 1: Môžete prekročiť odporúčané množstvo 1 ml na 10 l, aby ste pokryli všetky oblasti, a potom vykonať veľkú (50%-70%) výmenu vody. Dávajte pozor, aby ste použili dechlorovanú vodu.

Možnosť 2: Môžete si dať bodovú dávku na jednu oblasť dnes a na ďalšiu oblasť nasledujúci deň. Urobte to toľko dní, koľko potrebujete na pokrytie všetkých oblastí. Vo všeobecnosti bude jednorazová dávka účinná na akúkoľvek konkrétnu oblasť. Táto metóda je pomalšia, možno ju použiť, ak chováte citlivejšie živočíchy.

AKO POUŽÍVAM APT FIX AKO 'DIP SOLUTION'?

Ak zavádzate nové rastliny alebo ste svoje existujúce rastliny vybrali na presadenie, môžete ich pred výsadbou namočiť do roztoku APT Fix a to nasledovne:

 Prvý krok: Vytvorte 5% roztok APT Fix pridaním 20 dielov vody k 1 dielu APT Fix.

 Druhý krok: Ponorte rastliny do roztoku na približne 10 sekúnd, nie viac.

Ako obvykle, pamätajte, že rastliny nesmú vyschnúť.

V NOVEJ NÁDRŽI MÁM RIASY!

Najúčinnejším spôsobom, ako sa vyhnúť problémom s riasami v novej nádrži, je správne zacykliť nádrž pred výsadbou a nasadením rýb.

Neadekvátna zábeh často vedie k rozsievkam (hnedé riasy na okrajoch listov alebo tenkým hnedastým pavučinovým vláknam) alebo zelenej vode (ktorú spúšťa nadbytok organického odpadu).

 

ZABIJE TO MOJE RASTLINY?

V rámci odporúčaného dávkovania nie.

Výnimka? Rastliny, ktoré sú už veľmi slabé.

Podobne na tom budú v takomto prípade riasy aj rastliny.

Taktiež sa vyhýbajte aplikácii na machy, na Riccardia, Riccia a Vallisneria, pretože ich bunkové štruktúry sú oveľa podobnejšie riasam ako bunkové štruktúry iných rastlín, a preto sú náchylnejšie.

MÁM VEĽMI VYZRETÚ NÁDRŽ S MNOHOM RIAS. APT FIX MI POMÔŽE?

Možno. APT FIX poskytuje rastlinám dočasnú nespravodlivú výhodu proti riasam, čo im pomáha zotaviť sa.

Rastlinám, ktoré sú už veľmi slabé, to však nemusí prospieť. V skutočnosti na ne môže SPT FIX pôsobiť rovnako ako na riasy.

Celkovo môžu stále vyzerať „OK“, ale sú mimoriadne krehké. V takýchto prípadoch ich môže FIX ovplyvniť tak, ako ovplyvňuje riasy.

Riasy sú preč, ale MOJE LISTY SA NEZDÁVAJÚ, ŽE SA OBNOVUJÚ?

Staré listy sa spravidla neobnovujú, pretože rastliny nasmerujú svoju energiu na nový rast a prirodzene nepodporia staršie stonky a listy. Môžete sa zbaviť starších listov s(po) riasami a oddialiť ich zhoršenie, ale listy vo všeobecnosti nezískajú späť farbu ani lesk. Pre väčšinu vodných rastlín zahŕňa dlhodobá údržba nádrže rutinnú opätovnú výsadbu zdravých vrcholkov a odstránenie starých stoniek a koreňov.

ZABIJE TO RYBY/KREVETY?

APT Fix v rámci odporúčaného dávkovania nepoškodzuje zdravé ryby, krevety a iné živočíchy. Samozrejme, ak chováte veľmi citlivé živočíchy, mali by ste sa vyhnúť všetkým produktom, ktoré vás znepokojujú.

 

Podobné produkty

Hmotnosť 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: