APT E/Estimative Index 300ml

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 2

APT Estimative Index je hnojivo vhodné pre husto zarastené nádrže s potrebou pravidelnej výmeny vody na týždennej báze v množstve 40% objemu.

Dávkovanie: 5 ml na 100 l 3-krát týždenne alebo 2 ml na 100 l denne.

300ml balenie s pumpičkou pre jednoduché dávkovanie.

Dostupnosť Skladom (2 ks)
objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€21,50 / ks    
Značka The 2HR Aquarist
Kategória Hnojivá a aditíva
 

 

Porovnanie hnojív z radu APT:

APT1_240x240APT3_240x240APTe_240x240

Pre nádrže s väčším počtom rýb, menej rastlín. Pre nové nádrže (<3 mesiace) s aktívnym substrátom. Komplexná výživa bez dusičnanov a fosfátov pre maximálnu kontrolu rias.

Pre nádrže s väčším počtom rastlín, menej rýb. 100% komplexné makro, mikro a stopové minerály. Jedinečný pomer prvkov odomyká bohatšie farby a silnejší rast.

Pre silne vysadené nádrže holandského štýlu a používateľov, ktorí rozumejú metodológii EI. Najvyššie koncentrované a odborne vyvážené.

 

kedy nemusí apt fungovať?

V NOVÝCH NÁDRŽIACH

Pre nádrže mladšie ako 6 mesiacov je normálne, že majú rôzne záchvaty rias, z ktorých väčšine sa dá predísť správnym zábehom. APT Zero nemôže kompenzovať nedostatočný zábeh nádrže.

Je tiež normálne, že rastlinám trvá niekoľko týždňov, kým sa prispôsobia. APT pomáha urýchliť proces adaptácie, ale stále potrebujete trpezlivosť. V nádržiach bez CO2 to trvá 2-3 mesiace. Adaptácia môže zahŕňať opadávanie listov (áno!) a/alebo listy, ktoré sa zdajú byť zdeformované. Najťažšou, no najefektívnejšou reakciou je menej sa „hrabať“ v akváriu a poskytnúť stabilné prostredie v nádrži, aby sa rastliny prispôsobili. Hľadajte zlepšenie na NOVÝCH LISTOCH, nie na starých.

VO VYZRENÝCH NÁDRŽIACH

Zrelá nádrž môže reagovať na lepšiu výživu niekoľkými spôsobmi. Najlepším (a najbežnejším) výsledkom je zdravší NOVÝ RAST. Staré listy nezmladzujú, ani keď sa podmienky zlepšia, a môžu sa dokonca rýchlejšie zhoršiť.

V zriedkavých prípadoch môže lepšia výživa zdanlivo spustiť riasy. Toto sa môže stať:

a) ak sa predtým nahromadil organický odpad, najmä na machoch a na pomaly rastúcich rastlinách. Keď sa rastliny prispôsobia novému nutričnému prostrediu, uvoľňujú bielkoviny, ktoré slúžia ako potrava pre riasy. Kombinácia nahromadeného organického odpadu + vylučovaných bielkovín môže byť spúšťačom rias.

b) ak sa pri opätovnej výsadbe alebo čistení uvoľnia organické látky. V zrelých nádržiach sa odpadné organické látky prirodzene hromadia v substráte a ťažko dostupných rohoch. Pri neúmyselnom uvoľnení, často zhodou okolností so zlepšenou výživou, môžu začať prekvitať riasy. Tomuto sa dá predísť vykonaním dôkladnej výmeny vody po opätovnom vysadení / prerobení nádrže.

(c) ak sú rastliny zdanlivo „v poriadku“ (najmä pomaly rastúce rastliny, ako sú machy, bucephalandra, Cryptocoryne, machy, anubiasy, druhy Alternanthera atď.) v skutočnosti nie sú také zdravé, ako sa zdajú. Rastliny často reagujú na zlepšenie podmienok v nádrži (lepšia výživa alebo osvetlenie alebo CO2...) urýchlením opadávania starších, menej zdravých listov. To priťahuje riasy, ktoré pomáhajú v procese rozkladu. Pomaly rastúce rastliny, ktoré nie sú zdravé, je obzvlášť ťažké rozpoznať, pretože môžu byť dlho v stave „Zombie“.

(d) Nakoniec, ak robíte drastickú zmenu v dávkovacom režime hnojenia (napr. veľmi sa prikláňate k niečomu oveľa bohatšiemu alebo naopak), núti to rastliny preprogramovať svoje bunky, aby sa prispôsobili, a tento proces takmer určite spustí riasy. Často pomáha postupný prechod počas 2-3 týždňov.

 

Podobné produkty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: