ADA Power Sand Basic S (2 l)

 
Zväčšiť
 
 • Ideálny doplnok pre substrátový systém od ADA
 • Zabraňuje zhutneniu substrátu
 • Zlepšuje rýchlosť rastu mikroorganizmov
 • Zabezpečuje dlhodobý prísun živín
 • Prírodná porézna vulkanická hornina kombinovaná s humusom
Dostupnosť Skladom (2 ks)
€24,90 / ks    
Značka ADA
Webová stránka značky adana.co.jp/en/index.html
Kategória Substráty a aditíva do substrátov
 

Popis:

Power Sand Basic je následným produktom Power Sand a je základným substrátovým materiálom určeným na poskytovanie živín ku koreňom vodných rastlín a na podporu rastu substrátových baktérií. Pórovité vulkanické kamene zabezpečujú cirkuláciu vody a organické živiny podporujú rast baktérií. Vyberte správnu veľkosť, S, M, L podľa hĺbky akvária.

Nový substrát má dobrú cirkuláciu vody, ktorá prenáša kyslík na stimuláciu bakteriálnej aktivity a vývoja koreňov rastlín. Toto je ideálny stav substrátu, aby sa vytvoril vyvážený ekosystém. Po určitom čase však môžu rôzne faktory spôsobiť problémy v substráte.

Po určitom čase po nastavení tlak vody alebo vápnik vo vode vytvrdzuje substrát. V tomto čase je cirkulácia vody v substráte zablokovaná a aktivita baktérií klesá. Takýto stav spôsobuje problémy vo vývoji koreňov a raste vodných rastlín.

Aj keď by sa problémy v počiatočných štádiách neobjavili, substrát s iba jedným druhom granúl nezabezpečuje dostatočnú cirkuláciu vody až ku dnu v krátkom čase. Odpadové látky z rastlín a koreňov rastlín blokujú priestor medzi granulami a bránia cirkulácii vody.

Zmiešaný substrát s Power Sand na dne zabezpečuje dobrú cirkuláciu vody vďaka tvaru a veľkosti granúl. Aj keď vodné rastliny rastú dlhú dobu a hromadí sa odpad, Power Sand zložený z poréznych vulkanických kameňov udržuje správnu cirkuláciu vody.

Rast vodných rastlín ako Echinodorus alebo Cryptocoryne, rastlín, ktoré absorbujú živiny z koreňov, do značnej miery závisí od množstva živín v substráte. Na rozdiel od bežného Power Sand, Power Sand Special poskytuje substrátu viac minerálov a živín, pretože obsahuje aj Bacter 100 a Clear Super.

 

Vlastnosti:

 • Veľmi bohaté na živiny
 • Obsahuje Bacter 100 a Clear Super pre optimálny štart vašej aquascape
 • Pre aeróbne baktérie je životne dôležitý dostatočný prísun kyslíka. Nedostatok kyslíka vyvoláva aktivitu anaeróbnych baktérií, ktoré produkujú toxické látky, ako je kyselina dusitá
 • Organické látky v Power Sand alebo iných spodných hnojivách, ako je Multi Bottom alebo Iron Bottom, môžu byť absorbované vodnými rastlinami, iba ak sú baktériami rozložené na anorganické látky.
 • Silt sa zhromažďuje okolo koreňov rastlín a poskytuje dobré médium pre kolonizáciu baktérií. Správne funkcie baktérií prostredníctvom svojich nitrifikačných procesov menia amoniak na zlúčeniny dusíka, ktoré potom vodné rastliny spotrebúvajú cez svoje korene.
 • Účinne stimuluje vytváranie asociácie medzi baktériami a vodnými rastlinami
 • Živiny obsiahnuté v Power Sand sa pomaly rozpúšťajú a absorbujú koreňmi rastlín

Podobné produkty

Hmotnosť 2.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: