Invital Japanese soil 3l Normal (predtým Platinum Soil)

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 3

Platinum soil v novom balení pod názvom Invital Japanese soil

Obsahuje veľké množstvo živín

Urobí vodu kryštáľovo čistú

Vytvára vodu ideálnu pre rastliny a krevety.

V prvých týždňoch nie je nutná častá výmena vody.

Dostupnosť Do 7 pracovných dní
€9,99 / ks    
Značka Platinum soil
Kategória Substráty a aditíva do substrátov
 

Substrát Invital Japanese soil (predtým Platinum Soil) je prírodný akvarijný substrát vyrobený v Japonsku. Jedná se o veľmi úrodnou černozem, ktorá je v továrni sušená do guličiek a tie sa nerozpadajú, nekalia vodu a môžu sa tak ľahko použiť v akváriách.

Tieto substráty sú celkom úžasné pre tých, ktorí chcú pestovať akvarijné rastliny (náročné alebo nenáročné), ďalej pre tých, ktorí chovajú ryby, ktoré vyžadujú mäkú vodu alebo nižšie pH okolo 6,5, pretože tento substrát udržuje v akváriu tieto hodnoty. Ďalej je úplne ideálny pre chov sladkovodných kreviet.

V čom sú japonské substráty typu Invital Japanese soil - Platinum Soil iné oproti bežným akvarijným substrátom alebo pieskom?

Znižuje pH na hodnotu 6,5

Znižuje pH vody na hodnotu 6,5 do slabo kyslej oblasti. Je jedno, či máte zdrojovou vodovodnú vodu nad pH 7. Do niekoľko hodín po naliatí do akvária s týmto substrátom sa hodnota pH vody ustáli vždy na pH 6,5 a dlhodobo sa na nej udrží – to je ideálna hodnota pre väčšinu tropických rybičiek a taktiež rastlín, ktoré tak lepšie prijímajú živiny.

Znižuje tvrdosť vody

Znižuje celkovú tvrdosť vody a KH – opäť väčšina rastlín a ryb preferuje mäkkú vodu. Najmä pri jemnolistých alebo kobercových druhoch rastlín je to veľmi dôležité. Platinum Soil znižuje celkovú tvrdosť na 5°dGH a uhličitanovú smerom k 0 dKH. Tvrdosť a pH vody nevedia ovplyvňovať žiadne iné, než japonské substráty na trhu, pritom sú to pre rybky a rastliny najdôležitejšie parametre.
Obsahuje množstvo živín pre rastliny:

Obsahuje živiny pre rastliny

Tým, že sú granulky tohoto substrátu vyrobené z najväčšej časti z japonskej čiernozeme, obsahuje samozrejme množstvo živín pre rastliny, ktoré vydržia niekoľko rokov. Je to rovnaké ako na poliach – v štrku Vám bez dohnojenia neporastie nič, v hnedozemných to nebude úplne ono a v černozemi môžete pestovať čokoľvek. Pri použití tohoto substrátu teda hnojíte do vody iba doplnkovo – nič sa nestane, pokiaľ zabudnete prihnojiť. Rastliny si vezmú koreňmi toľko živín, koľko potrebujú.
Akvárium vhodné pre ryby Čistejšia a zdravšie prostredie pre rybky

Čistejšie a zdravšie prostredie pre ryby

Granulky tohoto substrátu sú veľmi pórovité, čo umožňuje osídlenie obrovským množstvom filtračných baktérií. Je to ako by ste mali akvárium filtrované ďalším veľkým filtrom. Vo vode tak nebudú rôzne škodlivé látky, pretože budú okamžite transformované baktériami.
Substrát do sebe nasáva prebytočné živiny z vody

Viaže na seba živiny z vody

Pretože obsahuje tento substrát i ílovú zložku, nasáva do seba z vody prebytočné živiny. V praxi to znamená, že sú všetky živiny uzamknuté pekne v substráte a prístupné rastlinám. Vo vode je živín len minimum, takže nemajú riasy nárok. Doporučuje sa hnojiť do vodného stĺpca len striedmo, pravidelne nejakým komerčným hnojivom, aby bola vo vode len trocha živín pre machy alebo rastliny preferujúce príjem živín cez listy.

Substrát čistí vodu, robí vodu kryštálovo čistú

Špeciálne substrát Platinum Soil má schopnosť vyčistiť vodu tak, že je celkom priezračná. Odstraňuje a nasáva do seba obmedzene aj sfarbenie z koreňov.

Obsahuje v sobe huminiové kyseliny pre krevety a tropické rybky

Tento substrát je jednoducho ideálny pre krevety a tropické rybky. Nielenže znižuje tvrdosť a pH na optimálnu hodnotu, ale tiež vypúšťa huminové kyseliny, takže si budú Vaše rybky pripadať takmer ako vo svojom prírodnom prostredí.

Substrát nevypúšťa čpavok. Neuvoľňuje v prvom mesiaci čpavok a nie sú nutné tak časté výmeny vody ako u konkurenčných japonských substrátoch.

Platinum Soil neobsahuje tak obrovské množstvo organických látok, ktoré sa v prvom mesiaci u konkurenčných japonských substrátoch rozkladajú a vytvárajú čpavok. Výmeny vody nie je potreba zo začiatku realizovať tak často.

Substrát je 100% prírodný Vonia ako vysušená hlina

Po otvorení balení budete prekvapený, ako substrát vonia – presne ako vysušená, kvalitní hlina. Tento substrát je celkom prírodný a Vaše rybky a rastliny sa tak budú cítiť presne, ako by boli vo svojom domovskom prostredí. Má v sebe všetky výhody prírodné hliny, avšak nešpinia vodu, nerozpadá sa a naopak ju čistí.

Na trhu sú 3 druhy substrátov pre akvaristiku:

1 Obyčajný štrk/piesok – nemá ani jednu z funkcii uvedených vyššie. Slúži len ako médium pre zakorenenie rastlín.

2 Pálené substráty bez živín – jedná sa napr. o Unisoil. Tieto substráty nedokážu ovplyvňovať pH alebo tvrdosť vody. Neobsahujú žiadne živiny pre rastliny, takže je nutné prihnojovať do vody. Neobsahujú ani huminové kyseliny. Dokážu sa však rovnako ako Platinum Soil nechať osídliť množstvom užitočných baktérií, ktoré zlepšujú kvalitu vody.

3 Japonské substráty ako je Platinum Soil – majú všetky vymenované výhody vyššie. Sú najlepším substrátom pre všetkých, ktorí chovajú tropické ryby a pestujú prípadne aj rastliny. Nie sú vhodné pre chovateľov rýb vyžadujúcich pH nad 7 alebo tvrdú vodu – tlamovci z Afrických jazier apod. Málokto po vyskúšaní japonských substrátov prechádza späť na piesok alebo pálené substráty bez živín.

Rozdiel v kvalite a cene medzi ADA Aqua Soil a Platinum

ADA Aqua Soil Amazonia obsahuje obrovské množstvo organických látok, ktoré sa rozkladajú v prvom mesiaci a zvyšujú množstvo amoniaku vo vode, čo vedie k rastu rias v prvom mesiaci. Platinová Soil neobsahuje toľko organických látok, takže štart akvária je oveľa jednoduchší, bez nárastu amoniaku a rias. Ak použijete tento substrát nemusíte denne meniť vodu.

Cena za Platinum Soil je podstatne nižšia, pretože substrát sa dováža priamo z japonskej továrne a priamo sa odosiela zákazníkom bez sprostredkovateľov.


Veľkosti granúl Normal a Powder:

V našej ponuke nájdete verziu Normal s granulami 3-4 mm a Powder verziu s 2 mm granulami. Pri bežnom používaní odporúčame používať Normal verziu. Ak plánujete kobercové rastliny alebo chcete získať jemnejší pohľad, odporúčame pridať Powder na čelné sklo. Powder verzia je ideálna aj pre malé akváriá do objemu 50 litrov, kde menšie granule vyzerajú o niečo lepšie.

Použitie a dávkovanie:

Substrát neprepierajte. Stačí ho umiestniť do akvária a zaliať ho vodou. V prvých hodinách môže byť voda mierne zakalená. Ale zakalenie zmizne za jeden deň a voda sa stáva krištáľovo čistou. Keď sa rastliny vysádzajú, odporúčame akváriu naplniť do výšky 1/3 výšky vody, vysadiť rastliny a potom akvárium dopustiť.

Konkurenčné japonské substráty odporúčajú meniť vodu v prvých týždňoch každý deň, tretí týždeň dvakrát a štvrtý týždeň raz za týždeň. Pri použití Platinum Soil substrátu však nie je potrebná taká častá  výmena vody ako kedykoľvek predtým, pretože na začiatku neuvoľňuje takmer žiadny amoniak. Vodu stačí v prvom týždni vymeniť len 2x a následne jeden krát za týždeň alebo 2x za týždeň. Samozrejme, častejšou výmenou vody nič nepokazíte.

Ak chcete zaručiť pH a tvrdosť vody, použite nasledovné množstvo substrátu:

Pre 35l akvária - 6 - 8 l substrátu

Pre 57l akvária - 8-11l substrátu

Pre 157 litrov akvária - 24 - 32 litrov substrátu

Tieto množstvá sa vyžadujú len vtedy, ak chcete dosiahnuť požadovanú hodnotu pH a tvrdosti - napr. pre chovateľov kreviet.

Podobné produkty

Hmotnosť 3.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: