Rak Cambarellus / Patzcuarensis blue

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 3

Modrý mini rak, Tento rak je trpasličí druh raka, ktorý dorastá do veľkosti 4–5 cm.

Dostupnosť Skladom (4 ks)
Jednotková cena €4,49 / 1 ks
€4,49 / ks    
Značka Aquascaperi
Kategória Raky a Kraby
 

Popis:

Tento trpasličí rak je vynikajúcou voľbou pre nano akvárium a táto konkrétna farebná morfa je jasne modrá farba, ktorá pri správnych parametroch vody vydrží až do dospelosti! Trpasličí rak Blue Brazos (Cambarellus texanus "Blue") je výnimočná modrá farba, ktorá je veľmi zaujímavým a ideálnym kandidátom pre nano akvárium! Tento miniatúrny sladkovodný rak sa vyznačuje otvorenou osobnosťou a táto odroda má veľmi nápadnú, jasne modrú farbu po celom tele. Trpasličí raky sú známe aj ako mini homáre, hoci skutočné homáre v sladkej vode neexistujú. Trpasličí rak Blue Brazos je vzhľadom a správaním veľmi podobný oranžovým rakom CPO, okrem zjavného rozdielu vo farbe. Pri udržiavaní pH trvalo pod 6,8 ​​si rak Blue Blue Brazos zachová svoje modré sfarbenie počas celej svojej dospelosti. Ak je pH vyššie, môže sa po preliačení vrátiť späť do hnedého sfarbenia, takže udržiavanie pH na alebo pod 6,8 ​​je nevyhnutné, aby si tento rak udržal pekné modré sfarbenie.

 

Pohlavie:

Pri dobrých podmienkach sa pomerne jednoducho rozmnožuje. Samičky nosia od 20 do 50 vajíčok a niekoľko krát za sezónu. Po 15 až 30 dňoch sa z vajíčok liahnu malé ráčiky. Pre gravidné samičky a mláďatá sú úkryty tiež dôležité. Trpasličí rak, ako je tento, patrí medzi naše obľúbené bezstavovce. Sú oveľa väčšie ako trpasličí krevety (môžu dorásť až do dĺžky 1,6 palca) a majú tendenciu žiť oveľa dlhšie, ale stále sú dosť malé na to, aby mohli pohodlne žiť v nádrži malej ako päť galónov. Sú dosť aktívne a zvyčajne sa počas dňa neschovávajú ako väčšina väčších rakov. Sú vzrušujúcim doplnkom každého akvária a sú skvelým spôsobom, ako sa dostať medzi bezstavovcov, ak ste sa ešte nezapojili do šialenstva! Je to zručný horolezec, preto treba dbať na zvýšenú opatrnosť, aby neušiel zo svojho výbehu.

 

Odporúčaný chov:

Mladé raky do 6 mesiacov, ale aj dospelé je potrebné kŕmiť živočíšnou stravou bohatou na bielkoviny (proteíny). Inak sú preň vhodné aj krmivá pre krevety, iné na dno klesajúce krmivá pre ryby, alebo existuje aj špecializované krmivo pre CPO. Potravu môžeš dopĺňať o sparenú zeleninu a minerály, ktoré si zvykne dopĺňať aj pojedaním ulít menších slimákov. V rôznych zdrojoch sa údaje o hodnotách vody trochu líšia, ale odporúča sa chovať ich v nádržiach od 50 litrov, v skôr tvrdšej vode s pH okolo 8, tvrdosti 8 až 18 °DGH. Akvárium by malo byť hustejšie zarastené s väčším množstvom úkrytov, jaskyniek či koreňov, kde by sa mohli schovať po stiahnutí panciera.Aj keď je tento rak dostatočne malý na to, aby nepredstavoval hrozbu pre väčšinu ostatných obyvateľov nádrží, príležitostne ide po trpasličích krevetách, takže nemôžeme zaručiť bezpečnosť trpasličích kreviet, keď ich chováme v tej istej nádrži. Tieto raky sú zvyčajne mierumilovné, ale všetky raky sú oportunistickými lovcami a lapačmi všežravcov, takže vždy existuje malá šanca, že by sa pokúsili ostrihať pomaly sa pohybujúce ryby alebo ryby s dlhými plutvami. Nechali sme ich v kŕdľoch rýchlo sa pohybujúcich malých rýb, ako sú rasbory, dúhaky a danios s veľmi malými až žiadnymi problémami. Len treba upozorniť na opatrnosť vždy, keď raka aklimatizujete s inými spoločníkmi v nádrži.

 

Krmivo:

Vhodné kŕmiť granulami pre kôrovce Hikari a krevety. Nitenky, patentky, sparené žihľavy, cvrčky, múčne červy, surové rybie mäso, šalát, akváriové ulitníky, malé rybky, dážďovky - všetko mrazené aj nemrazené.

 

Stručná charakteristika:

• Čeľaď: Cambaridae

• Vedecký názov: Cambarellus patzcuarensis

• Veľkosť pri predaji: od 2 cm

• Náročnosť chovu: nenáročný

• Vek: do 2 rokov

• Sfarbenie: modrá

• Správanie: pokojné, pri nedostatku potravy môže byť nebezpečný pre menších obyvateľov

• Odchov: náročnejší

• Krmivo: proteínové krmivá, na dno klesajúce krmivá pre krevety či ryby, zelenina

• Veľkosť nádrže: od 50 litrov

• Optimálna teplota vody: teplota 15 až 24 °C

• Požadované pH: 7,5 – 8,0

• Celková tvrdosť: GH 8 – 18

• Spolunažívanie: pokojné ryby, trpasličie a filtrujúce krevety, iné slimáky

 

Hmotnosť 0.01 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: