Krab Aubryi - Metasesarma / aubryi

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 3

Krab z červeného jablka ( Metasesarma aubryi ) je malý, veľmi farebný, polosuchozemský druh, ktorý pochádza z Indonézie, Malajzie a Thajska. 

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Jednotková cena €12,99 / 1 ks
€12,99 / ks    
Značka Aquascaperi
Kategória Raky a Kraby
 

POPIS:

Krab z červeného jablka ( Metasesarma aubryi ) je malý, veľmi farebný, polosuchozemský druh, ktorý pochádza z Indonézie, Malajzie a Thajska. Obýva lesné oblasti v blízkosti potokov, riek a rybníkov v blízkosti pobrežných oblastí. Väčšinu času trávi na súši, no často sa aj ponorí do vody. Je spoločenská k vlastnému druhu, hoci samce niekedy bojujú v obmedzenom priestore menšieho výbehu.

Dospelí jedinci dosahujú veľkosť približne 3-4 cm a sú zvyčajne sfarbení v odtieňoch modrohnedej a červenej s jemnými vzormi na škrabke.

Títo krabi sú aktívni a zvedaví tvorovia, ktorí si vyžadujú dostatok úkrytov a priestoru na pohyb v akváriu či paludáriu. Sú všežravci a živia sa rôznymi druhmi potravy, vrátane živočíšnych aj rastlinných zdrojov.

Krabi Aubryi Metasesarma sú vhodní pre akvaristov, ktorí majú záujem o chov exotických druhov krabov. Ich farebnosť a zaujímavé správanie ich robia atraktívnym doplnkom do sladkovodného terária či paludária.

 

Pohlavie a množenie:

Krabi Aubryi Metasesarma majú podobne ako iné druhy krabov rozdielne znaky medzi pohlaviami, ktoré vám môžu pomôcť určiť ich pohlavie. Na rozdiel od niektorých druhov krabov však nie je pohlavie krabov Aubryi Metasesarma také ľahko rozpoznateľné len na základe vizuálneho porovnania. Niektoré črty, ktoré by mohli naznačovať pohlavie, zahŕňajú veľkosť, tvar škrabky a tvar končatín, ale presná metóda určenia pohlavia môže byť zložitejšia.

Pokiaľ ide o množenie, krabi Aubryi Metasesarma sú schopní rozmnožovať sa vo vhodných podmienkach v teráriu a paludáriu. Na úspešné množenie je dôležité poskytnúť primerané prostredie, vrátane čistej vody a dostatku úkrytov pre samice počas inkubácie vajíčok a mladých krabov po vyliahnutí. Množenie krabov môže byť náročné a vyžaduje si starostlivé sledovanie a primeranú starostlivosť o mladé.

 

Odporúčaný chov:

Pre úspešný chov krabov Aubryi Metasesarma je dôležité poskytnúť im primerané prostredie a starostlivosť. Tu je niekoľko odporúčaní:

Zabezpečte akvárium s dostatkom úkrytov a priestoru na pohyb pre kraby. Skúste napodobniť ich prirodzené prostredie s prítomnosťou rias, kamienkov a iných úkrytov.

Krabi Aubryi Metasesarma preferujú čistú a dobre filtrovanú sladkú vodu. Uistite sa, že parametre vody sú stabilné a optimálne pre ich zdravie.

Udržujte teplotu vody v rozmedzí medzi 24-28°C, čo je ideálna teplota pre týchto krabov.

 

Krmenie:

Pri kŕmení krabov Aubryi Metasesarma je dôležité ponúkať im rôznorodú stravu, ktorá zohľadňuje ich všežravé potreby. Ponúknite im mrazené potraviny ako krevety, ryby, morské plody alebo rybý poter. Mrazené krmivo je bohaté na živiny a poskytuje zdravú potravu pre vašich krabov. Rybie vločky alebo granule Hikari sú skvelým základom stravy pre kraby Aubryi Metasesarma.  Čerstva zelenina a ovocie, ako sú špenát, uhorky, mrkva, jablká alebo banány. Nakrájajte ich na malé kúsky, aby boli pre kraby ľahko dostupné. Kraby môžu konzumovať aj niektoré druhy vodných rastlín. Ponúknite im napríklad listy anubias alebo java mach.

Krmné tablety špeciálne vyvinuté pre sladkovodné kraby môžu byť ďalšou možnosťou. Obsahujú potrebné živiny a sú vhodné ako doplnok k hlavnej strave.

 

Stručná charakteristika:

Vedecké meno: Metasesarma aubryi

Teplota : 24 ° - 28 ° C

pH:  7,5  - 8,0

Vlhkosť : 75+%

Pôvod: Juhovýchodná Ázia

Vzhľad: Oranžové až jasne červené telo, svetlé oči, končeky pazúrov biele

Očakávaný vek: približne 10 rokov

voda: Sladkovodné

Veľkosť nádrže: 50 cm a viac

Veľkosť skupiny: od 3 jedincov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: