Ktenopoma škvrnitá - Ctenopoma / acutirostre

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 3

Relatívne pokojná, znášanlivá, rozvážne pomaly sa pohybujúca rybka, cez deň nie príliš aktívna, ale je stále na očiach. Pri kŕmení sa rozhodne nedá odbiť, o kúsky filé sa preťahuje aj s podstatne väčšími rybami. Potravu prijíma trubicovo vystrčenou tlamkou a je prekvapujúce, aké veľké sústa je schopná prehltnúť.

Dostupnosť Skladom (5 ks)
Jednotková cena €7,99 / 1 ks
€7,99 / ks    
Značka Aquascaperi
Kategória Labyrintky
 

Popis:

Ktenopoma škvrnitá (Ctenopoma Acutirostre) je atraktívna ryba, ktorá má na tele nepravidelné čierne škvrny na zlatožltom podklade. Žije ako dravec a je na tento spôsob zvlášť prispôsobená, pretože vie svoju papuľu rúrovite vystrčiť. Pritom vytvára podtlak, ktorým svoju korisť nasaje do papule. Preto ktenopomu škvrnitú nemôžme chovať spolu s menšími rybami. Má rada akvárium tienisté, dostatočne zaplnené rastlinami, skalnými úkrytmi a tlmeným svetlom. Dorastá do dĺžky 150 mm, najčastejšie sa vyskytuje v Afrike. Chová sa pomerne ľahko, žerie všetky druhy potravy aj mäso.

Relatívne pokojná, znášanlivá, rozvážne pomaly sa pohybujúca rybka, cez deň nie príliš aktívna, ale je stále na očiach. Pri kŕmení sa rozhodne nedá odbiť, o kúsky filé sa preťahuje aj s podstatne väčšími rybami. Potravu prijíma trubicovo vystrčenou tlamkou a je prekvapujúce, aké veľké sústa je schopná prehltnúť. Povahovo veľmi zvedavá, všetko nové v akváriu ihneď prezerá. Potrebuje priestranné akvárium, korene a rastliny. Dôležitá je výkonná filtrácia a čiastočná výmena vody. Chovať ju s podobne veľkými rybami, malé rybky považuje za korisť.

 

Odporúčaný chov:

Stavia penové hniezda, veľmi mäkká voda, mierne kyslá (pH 6,5-7), vysoká teplota (26-28 ° C). Dobre prikrytá nádrž, aby udržala vlhkosť vzduchu medzi hladinou a sklom.

Ryby sa budú cítiť dobre v priestrannom akváriu, to znamená, že na jeden liter by mal byť asi jeden jedinec. Vrch akvária by mal byť zakrytý, aby z neho ryby nevyskočili.

Prísne dodržiavajte teplotný režim, ktorý je okolo 24 - 28 stupňov. Tvrdosť je rovnako dôležitá (7 jednotiek), ako aj kyslosť (6,5 jednotiek). To všetko umožní, aby ryby existovali v pohodlí.

 

Kŕmenie:

Mäsožravá rybka, komáre larvy, rybie filé, ale nepohrdne ani kvalitným vločkovým kŕmením. Sú to aktívni predátori. Takíto jedinci sa živia malými rybami, potermi, obojživelníkmi a hmyzom. Preto môžu jedinci v akváriových podmienkach jesť živé jedlo bez problémov. Okrem toho budú bez problémov jesť umelé krmivo.

 

Stručna charakteristika:

Názov: KTENOPOMA ŠKVRNITÁ - CTENOPOMA / ACUTIROSTRE

Pôvod: Afrika: Zaire, Kongo

Rozlíšenie pohlavia: Samec má po tele nepravidelne rozosiate drobné ostne, samička máva menej škvŕn na plutvách.

Maximálna veľkosť: 10-15cm

Teplota: 24 -28 °C

Parametre vody: pH 6,5 – 7,5

Veľkosť nádrže: 150l

Krmenie: Všežravec

Úroveň obťažnosti: ľahká

Veľkosť pri predaji: 3-5 cm

Hmotnosť 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: