Gurama trpasličia zlatá - Colisa / sota gold dwarf

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 6

Tento pomerne malý druh sa dá dobre chovať v 50 litrových akváriách. Vo svojom juhoázijskom prostredí obýva stojaté a slabé silne zaburinené tečúce vody.

Dostupnosť Skladom (8 ks)
Jednotková cena €4,29 / 1 ks
€4,29 / ks    
Značka Aquascaperi
Kategória Labyrintky
 

Popis:

Druh Trichogaster sota, donedávna známa ako Colisa sota, je nádherná malá sladkovodná ryba. Je veľmi populárna a je vhodná aj pre začiatočníkov.

Tento pomerne malý druh sa dá dobre chovať v 50 litrových akváriách. Vo svojom juhoázijskom prostredí obýva stojaté a slabé silne zaburinené tečúce vody.

Krásna a medovo-žlto-zlatá ryba má sploštené okrúhle telo s plochými bokmi, nápadné sú panvové plutvy rozšírené na nitky. Chrbtová a análna plutva začína v rovnakej výške, chrbtová plutva je ostro predĺžená. Najmä v období párenia sa intenzívne žltooranžové samce na spodnej strane brucha sfarbujú do modra až čiernej, zatiaľ čo samice zostávajú o niečo bledšie, niekedy s pozdĺžnym pruhom, a dorastajú o niečo väčšie nad 5 cm. S dobrou starostlivosťou Gurama golden Sota môže žiť aj 5 rokov!

 

Odporučaný chov:

Sota Gold sú vynikajúce na chovanie v pároch už v 50 litrovom akváriu. Na svoj nový domov nemá žiadne špeciálne požiadavky. Na svojom stanovišti nemá rada silné prúdy a uprednostňuje tienisté a zarastené miesto pri vodnej hladine. Vo všeobecnosti môže byť akvárium husto vysadené na miestach, kde sa ryby alebo krevety môžu ukryť. Gurama Sota Gold má vyvinutý labyrintový orgán , ktorým dýcha vzdušný kyslík, preto potrebuje prístup k vodnej hladine.

Golden Honey Gourami si ľahko poradí s celkovou tvrdosťou (GH) medzi 10-20 ° dGH, hodnotou pH medzi 6,5-7,2 a teplotami 22-28 °C.

Vhodné sú aj do akvária s druhom trpasličích kreviet  a s krevetami  Japonica Amano.

 

Odchov:

Golden Sota Gourami stavia pri vodnej hladine penové hniezda , do ktorých samec vypľuje cca. 1 mm veľké vajcia po párení. V čase párenia intenzívne mení farbu a dvorí samičke veľmi zaujímavým dvorným tancom: stojí na chvostovej plutve a hlavou ukazuje samičke cestu do hniezda. Asi po dvoch dňoch sa vyliahnu larvy, ktoré sa zatiaľ živia žĺtkovým vakom a zdržiavajú sa v blízkosti hniezda. Dovtedy preberá starostlivosť o znášku samec a dokonca odplaší matku od mláďat. Keďže však obaja rodičia majú tendenciu zjesť vlastné mláďatá neskôr, sa oplatí ich odchovať oddelene v odchovnom akváriu .

 

Kŕmenie:

Tento mäsožravec sa veľmi dobre živí komerčnými granulovanými krmivami alebo vločkovými krmivami pre mäsožravé ryby . Vo svojom prostredí sa živí hmyzom a drobnými kôrovcami.

 

Stručna charakteristika:

Názov: Colisa sota, bežne známa ako „Chuna Kholisa

Pôvod: Južná Azia

Rozlíšenie pohlavia: Samce červenohnedé s výrazným pozdĺžnym čiernym pruhom, samice sivo/hnedé so slabým pozdĺžnym pruhom

Maximálna veľkosť: max 6cm

Teplota: 22 -28 °C

Parametre vody: pH 6,5 – 7,2

Veľkosť nádrže: 50l

Krmenie: Všežravec, potrebuje mrazené alebo živé jedlo, može byť aj krmivo pre Bettu

Úroveň obtiažnosti: stredná

Veľkosť pri predaji: 3-4cm

Hmotnosť 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: