INVITAL CARBON

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 2

Tekutý uhlík

Dostupnosť Zvoľte variant Momentálne nedostupné Do 7 pracovných dní
objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€5,73 / ks €40,35 / ks od €5,73    
Značka INVITAL
Kategória Hnojivá a aditíva
 

Rastliny sú tvorené veľkou časťou z uhlíka. Ten je pre rastliny životne dôležitý a jeho nedostatok vedie k zakrslému a pomalému rastu rastlín. Rastliny uhlík získavajú z vody predovšetkým vo forme oxidu uhličitého, ktorý je však z vodovodnej vody odstraňovaný. Dodávame ho preto do akvária pomocou CO2 setov alebo formou hnojiva INVITAL CARBON.

CARBON navyše pôsobí ako algicid, takže potláča rast rias. Množstvo oxidu uhličitého počas dňa v akváriu z rôznych dôvodov kolíše (fotosyntéza rastlín, vypínanie CO2 setu na noc ...), preto je vhodné každé ráno pridať aj CARBON, ktorý zabezpečí stály prísun uhlíka po celý deň, čo je pre rastliny veľmi dôležité.

CARBON pôsobí ako prvá pomoc proti riasam. Je veľmi účinný na väčšinu rias v akváriu, vrátane obávanej čierne štetinkovej riasy. Ak sa v akváriu riasa objavila, naberte do injekčnej striekačky odporúčanú dennú dávku, vypnite filter, aby voda v akváriu stála a postihnuté miesta postriekajte striekačkou. Po 15 minútach filter opäť zapnite. Toto opakujte niekoľko dní po sebe. Riasa najskôr očervenie a následne sa úplne rozpadne.

Kedy použiť INVITAL CARBON:

    
už od založenia akvária pre stabilný prísun uhlíka pre rastliny a ako prevenciu proti riasam
    
pre odstránenie už vzniknutých rias

Hnojivo dávkujeme ľahko pomocou pumpičky. Jej pootočením sa uzáver uvoľní a jedným stlačte pumpičky dodáme 1ml hnojivá. Dávkujte denne dve stlačenia pumpičky na 50 litrov akvarijnej vody. Najväčšiu účinnosti dosiahnete pri rannom dávkovaní.

 

Objem akvária (L) Týždenný počet stlačení pumpičky
20 7
50 14
100 28
150 42
250 70

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: