Seachem Ammonia Alert

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 2

- trvalo meria čpavok

- 12 mesiacov v akváriu

- vysoká presnosť

Dostupnosť 7 pracovných dní
€11,88 / ks    
Značka Seachem
Kategória Testy
 

Amoniak Alert stačí nalepiť do akvária a vidíte neustále koncentráciu voľného, ​​toxického čpavku v akváriu. Podľa farby na teste od žltej, zelenej do modrej možno ľahko zistiť aktuálnu koncentráciu voľného čpavku v akváriu. Použitie je teda extrémne jednoduché a nie je sa už teda potreba zdržovať vykonávaním testov so skúmavkami. Rozpozná aj koncentrácie menšie ako 0,05 mg / l. V akváriu funguje celý rok! Je vhodný pre sladkovodné i morské akvária.

Pokiaľ nie je čpavok v akváriu prítomný, je farba na teste žltá až veľmi slabo zelená. Novo zakúpený senzor je na suchu a preto ukazuje zelenú farbu. Po niekoľkých dňoch vo vode začne ukazovať korektné hodnoty. Senzor detekuje zvýšenie hodnoty čpavku do cca 15 minút. Zníženie hodnoty čpavku detekuje za cca 4 hodiny.

Seach Amoniak Alert v podstate nemá konkurenciu a jeho dĺžka funkcia je neskutočný jeden rok. Je malý a nerušivý, takže ho na kraji akvária nejde takmer vidieť.

Návod:

Ak hodnota voľného čpavku v akváriu dosiahne 0,02 mg / l, začne sa farba testu meniť zo žltej na svetlo zelenú. Jedná sa o voľný čpavok, nie ten v ionizovanej forme. Práve voľný čpavok je pre akvárium toxický. Koncentrácia 0,02 mg / l voľného amoniaku zodpovedá koncentrácii 0,25 mg / l voľného čpavku s ionizovaným (celkový čpavok) pri pH 8.3 v morskej vode. Pri pH 7.0 vo vode sladkovodné toto zodpovedá 3,6 mg / l celkového amoniaku (voľný a ionizovaný). Svetlo zelená farba s nápisom ALERT indikuje koncentráciu voľného čpavku 0,05 mg / l. Alert znamená ostražitý. Zelená farba ALARM ukazuje 0,2 mg / l voľného amoniaku a modrá hodnota TOXIC ukazuje toxickú koncentráciu 0,5 mg / l.

Koncentráciu Alert dokážu živočíchy tolerovať niekoľko dní, Alarm pár dní podľa ich citlivosti a Toxic znamená rýchle dusenie. Ako prvá pomoc odporúčame použitie Seach Prime alebo Seach AmGuard.

Údržba:

Žiadna špeciálna údržba nie je vyžadovaná. Stačí senzor čistiť mäkkou hubkou od rias. Nesiahajte na senzor rukách, pretože mastnota z kože ho poškodzuje. Na čistenie nepoužívajte bielidlo alebo mydlo. S dobou v akváriu sa jeho presnosť zvyšuje. Neodporúčame ho mať trvale na suchu, hoci mu to neublíži. Farby čítajte pod denným svetlom alebo svetlom imitujúcim denné svetlo. Červené svetlo môže skresliť čítanie farieb na teste.

Hmotnosť 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: