Seachem OnyxSand

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 2

- Zásobný substrát pre akvarijné rastliny

- Veľmi bohatý na uhličitany

- Podporuje optimálny KH (uhličitanovú tvrdosť)

- Ľahko zvyšuje pH

- Ideálny pre akvária s rybami vyžadujúce tvrdšie vodu, vyššie pH

- Ideálny pre rastliny, ktoré vie zužitkovať bikarbonáty (Vallisneria)

Dostupnosť 7 pracovných dní
€18,03 / ks    
Značka Seachem
Kategória Substráty a aditíva do substrátov
 


Seach OnyxSand je ideálny substrát pre akvária s rastlinami, kde je vyžadované vyššie pH a tvrdosť z dôvodov požiadaviek rýb. Je veľmi vhodný pre rastliny, ktoré dokážu ako zdroj uhlíka zužitkovať bikarbonáty, čo sú napr. Vallisneria.

Súčasne poskytuje tiež dostatočné množstvo stopových prvkov a železa. Je tvorený najmä vápnikom a horčíkom. Keďže obsahuje veľké množstvo uhličitanov, udržuje optimálne hodnoty KH vody. V závislosti na vstupnej vode zdvíha pH o 0,1 až 0,5.

Je možné ho použiť spoločne s iným substrátom alebo pieskom ako spodnú vrstvu alebo zmiešaný. Vhodné je však aj jeho samostatné použitie ako jediného podkladu. Obsahuje také množstvo minerálov, že je v podstate nevyčerpateľný.

Každé jedno kilo OnyxSand je ekvivalentom 0,6 litrov objemu. Ak teda napr. Potrebuje OnyxSand do akvária o pôdoryse 40x20 cm a potrebujete vrstvu 3 cm, budete potrebovať 40x20x3 = 2,4 litra, čo sú 4 kg OnyxSand.

 

Použitie:

Hoci je Seach OnyxSand už z výroby prepraný, odporúčame ho určite pred použitím preprať ešte raz. Ide totiž o prírodný produkt, v ktorom sa prepravou môžu uvoľniť častice prachu.

TIP: Pri napúšťaní akvária postupujte pomaly, aby sa substrát zbytočne nevíril. Ideálna je na dno položiť vrecko alebo misku, do ktorej budete vodu napúšťať, čím obmedzíte vírenie. Po napustení vody bude voda ľahko zakalená. Na odstránenie zákalu použite mechanickú filtráciu (biela filtračná vata) a použiť môžete aj Seach Clarity, ktorý vodu spolu s filtrom prečistí.

Minerálne zloženie substrátu v mg / kg: vápnik 197500, horčík 115400, hliník 822, bárium 5, kobalt 4, chróm 10, meď 4, železo 2846, draslík 418, mangán 43, sodík 135, nikel 7, vanád 8, zinok 23

Podobné produkty

Hmotnosť 3.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: