Seachem Flourite

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 2

- zásobný substrát pre rastliny

- obsahuje všetky živiny

- takmer nevyčerpateľný

Dostupnosť Zvoľte variant 7 pracovných dní Skladom (3 ks)
Chémia sypká hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€17,88 / ks €31,11 / ks od €17,88    
Značka Seachem
Kategória Substráty a aditíva do substrátov
 

Seach Flourite je špeciálne upravený vysoko pórovitý ílovitý substrát vhodný ako podložie pre všetky akváriá. Obsahuje vysoké množstvá živín pre rastliny, čo ho spolu s jeho pórovitosťou predurčuje stať sa výborným substrátom pre všetky akvarijné rastliny.

Flourite je možné použiť buď samostatne ako jediný podklad alebo je možné ho umiestniť vo vrstve cca 3-4 cm po celom dne akvária a prekryť ho iným substrátom (pieskom alebo čímkoľvek iným). Rastliny si následne svojimi koreňmi k nemu nájdu cestu a živiny si z neho budú vyťahovať podľa ich potreby.

Flourite nie je nijako chemicky upravovaný a neovplyvňuje pH vody. V akváriu nemusí byť nikdy nahradzovaný, pretože je tak výživný, že vystačí na mnoho rokov. Úplne vhodný pre ryby a aj tie najcitlivejšie živočíchy.

Ak potrebujete vypočítať potrebné množstvo, majte na pamäti, že každé kilo je ekvivalentná cca jednému litru. Ak teda chcete Flourite použiť v akváriu 60 x 30 x 30 cm, čo je objem 54 litrov a chcete v ňom mať vrstvu 3 cm Flouritu, potom vypočítajte 60 x 30 x 3 = 5,4 litrov = 5,4 kg Seach Flourite.

Použitie

Hoci je Seach Flourite už z výroby prepraný, odporúčame ho určite pred použitím preprať ešte raz. Ide totiž o prírodný produkt, v ktorom sa prepravou môžu uvoľniť častice prachu.

3,5 kg balenie je dokonca možné preprať pomocou špeciálne designovaného vrecka, v ktorom je predávaný.

TIP: Pri napúšťaní akvária postupujte pomaly, aby sa substrát zbytočne nevíril. Ideálna je na dno položiť vrecko alebo misku, do ktorej budete vodu napúšťať, čím obmedzíte vírenie. Po napustení vody bude voda ľahko zakalená. Na odstránenie zákalu použite mechanickú filtráciu (biela filtračná vata) a použiť môžete aj Seach Clarity, ktorý vodu spolu s filtrom prečistí.

Pre ešte silnejší koreňovú zónu použite úplne na dno pod Flourite 2 cm vrstvičku Seach OnyxSand.

Minerálne zloženie substrátu v mg / kg: železo 8500, draslík 2195, horčík 2281, hliník 10210, bárium 124, vápnik 195, kobalt 6, chróm 13, meď 17, mangán 64, sodík 223, nikel 12, vanád 15, zinok 29.

Podobné produkty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: