Skalar red devil -Pterophyllum scalare / red devil

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 3

Skalár Red Devil, je atraktívna a pôsobivá ryba, ktorá určite pritiahne pozornosť vo vašom akváriu. Svoje meno získal vďaka svojmu výraznému červenému sfarbeniu, ktoré je obzvlášť žiarivé, čo ho robí skutočným klenotom v akváriu.

Dostupnosť Skladom (10 ks)
Ušetríte €0,50 (–7 %)
Jednotková cena €5,99 / 1 ks
€5,99 / ks    
Značka Aquascaperi
Kategória Skaláre
 

Popis:

Skalár Red Devil, je atraktívna a pôsobivá ryba, ktorá určite pritiahne pozornosť vo vašom akváriu. Svoje meno získal vďaka svojmu výraznému červenému sfarbeniu, ktoré je obzvlášť žiarivé, čo ho robí skutočným klenotom v akváriu. Jeho dlhé a elegantné plutvy sa pohybujú v prúdoch vody, čo mu dodáva ešte väčšiu noblesu. Títo skalári sú pokojnými a sociálnymi rybami, ktoré dobre vychádzajú s inými druhmi mierumilovných rýb. Ich temperament je mierumilovný, čo ich robí ideálnymi spoločníkmi pre rôzne druhy akvarijných živočíchov. Skalári sú aj pomerne nenároční na údržbu, čo ich robí ideálnymi pre začiatočníkov aj skúsených akvaristov. S ich majestátnym vzhľadom a pohodlnou starostlivosťou je Skalár Red Devil vynikajúcou voľbou pre každého, kto chce pridať do svojho akvária niečo špeciálne a nádherné.

 

Pohlavie a množenie:

Rozlišovanie pohlavia u skalárov môže byť trochu náročné, ale existujú niektoré znaky, na základe ktorých môžete pohlavie rozpoznať: Veľkosť a tvar tela: Samec skalára má obvykle väčšiu a širšiu postavu ako samica. Samice majú tendenciu mať telo menšie a väčšiu hrudnú plavúň. Samce majú väčšie a širšie plutvy ako samice, najmä dorzálnu (hrebeňovú) plutvu. Plutvy samcov sú tiež často ostrejšie a končia špičkou. U dospelých samcov sa môžu na análnom otvore objaviť jemné bielizeňové výbežky, ktoré sú známkou dospelého mužského pohlavia. Tieto papily sú väčšinou chýbajúce u samíc. Aj keď tieto znaky môžu pomôcť pri určovaní pohlavia skalárov, je to často zložité a spoľahlivosť týchto znakov môže byť rôzna. Najlepšie je pozorovať správanie a interakcie skalárov v akváriu a pozorovať ich dlhodobé vývojové znaky.

Rozmnožovanie skalárov môže byť fascinujúcim procesom, ale vyžaduje si určitú prípravu a starostlivosť. Tu je stručný postup: Vyberte si zdravé a silné jedince s vhodným pohlavím. Ideálne je mať viac samcov a samic a nechať ich spolu vo veľkom akváriu, aby si mohli vybrať svojho partnera. Zabezpečte optimálne podmienky v akváriu pre rozmnožovanie, vrátane teploty vody okolo 26-28 °C, mäkkej a kyslej vody a dostatku úkrytov a rastlín, kam môžu ryby klásť vajíčka a kde sa môžu larvy skrývať. Samica skalára kladie vajíčka na vhodných miestach vo vode, zatiaľ čo samec ich opelí. Po kladení sa samec a samica môžu striedavo strážiť a chrániť vajíčka. Vajíčka skalárov sa inkubujú vo vode až do vyliahnutia lariev. Počas tohto obdobia je dôležité udržiavať čistotu vody a chrániť vajíčka pred prípadnými predátormi. Po vyliahnutí larvy potrebujú osobitnú starostlivosť, vrátane vhodného kŕmenia (napr. planktónom) a ochrany pred ostatnými rybami v akváriu. Rozmnožovanie skalárov si vyžaduje určitú expertízu a starostlivosť, ale môže byť veľmi odmeňujúce sledovať proces od kladenia vajíčok až po vyliahnutie lariev.

 

Odporučaný chov:

Skalári sú pomerne populárne ryby v akváriu, ale vyžadujú určitú starostlivosť a vhodné podmienky pre úspešný chov. Tu je niekoľko odporúčaní pre chov skalárov: Skalári potrebujú dostatok miesta na plávanie, preto odporúčame aspoň 75 litrov akvária pre pár skalárov. Väčšie akváriá umožňujú väčšiu stabilitu vody a menej agresie medzi rybami. Skalári preferujú mäkkú a kyslú vodu s pH okolo 6,5 až 7,0 a teplotu medzi 26-28 °C. Dôležité je udržiavať dobrú kvalitu vody, pravidelnou výmenou a filtrovaním. Poskytnite skalárom dostatok úkrytov a rastlín v akváriu, aby sa mohli skryť a cítiť sa bezpečne. Krytie vysokými rastlinami a skalami môže tiež znížiť agresiu medzi jednotlivými rybami. Skalári sú pomerne mierumilovné ryby, ale môžu byť niekedy teritoriálni voči iným rybám s podobnou veľkosťou a tvarom. Vyhnite sa kombinácii s príliš malými alebo agresívnymi druhmi. Pravidelne sledujte zdravie svojich skalárov a vykonávajte potrebné údržbové práce, ako je čistenie akvária a testovanie vody na hodnoty pH a amoniaku. S primeranou starostlivosťou a podmienkami môžete mať krásne a zdravé skaláry, ktoré vám poskytnú dlhé hodiny pozorovania a potešenia z akvária.

 

Krmenie:

Skalári sú všežravé ryby, takže im ponúknite rôznorodú stravu, vrátane vločiek Perfect, granúl Scalare, mrazených a živých potravín ako červy a mrazené krevety.

 

Stručna charakteristika:

Pôvod: Južná Amerika, konkrétne povodie Amazonky, Brazília
Biotop: Amazónia
Dĺžka života: Až 10 rokov
Teplota vody: 24-28  °C
Veľkosť v dospelosti:  12-15 cm
Kŕmenie : Všežravec - preferuje živú potravu
Chov:  Odporúča sa správať kŕdeľ o 6 kusoch a viac v minimálne 200 litrovom akváriu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: