Seachem CupriSorb

 
Zväčšiť
 

- odstraňuje meď

- odstraňuje ťažké kovy

- nevypúšťa ich späť

Dostupnosť 7 pracovných dní
objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€15,96 / ks    
Značka Seachem
Kategória Filtračné náplne
 

CupriSorb dokáže odstrániť meď a ďalšie ťažké kovy ešte rýchlejšie a účinnejšie ako aktívne uhlie. Odstraňuje všetky formy medi vo vode. Odstraňuje ťažké kovy z vodovodnej vody meď a ťažké kovy unikajúci zo substrátu.

Iné konkurenčné produkty fungujú zvyčajne na princípe výmeny iónov. Tieto produkty sú tak schopné pohltiť meď zo sladkovodnej vody, ale nie zo slanej. CupriSorb je Chelátový produkt, takže funguje veľmi dobre aj v slanej vode.

Návod:

250 ml vystačí na 600 litrov akvarijnej vody pre odstránenie 7500 mg (12 mg / l) medi. 100ml balenia je už v sáčku, väčšie balenie môžete vložiť napr. Do Seach The Bag. Vložte ho do filtra a nechajte pôsobiť 2 týždne, kým testy na meď nebudú ukazovať nulu.

Vyčerpanie CupriSorbu možno spoznať podľa zmeny jeho farby na tmavo modrú. Teraz možno CupriSorb zregenerovať a použiť znovu.

Regenerácia: Vložte do neželezné nádoby s dvoma hrnčeky vody a ½ hrnčekom kyseliny chlorovodíkovej (k dostaniu napr. V potrebách pre bazény). Lúhujte po jednu hodinu na čerstvom vzduchu. Následne vytiahnite a opláchnite. Pokiaľ nebola farba úplne obnovená, môžete lúhovania predĺžiť. Opláchnite a vložte do nádoby s vodou a pridajte raz sódu pre zastavenie penenie. Teraz je CupriSorb opäť pripravený na použitie. Ak by po niekoľkých lúhovania v kyseline soľnej nebolo možné obnoviť pôvodnú farbu, vykonajte regeneráciu ako u Purigenu v bielidle.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: