Dennerle CO2 Special-indikator náplne do drop-checkera

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 4

Univerzálna náplň do drop-checkera

Na kontrolu úrovne CO2 v rastlinnej akvaristike

Dostupnosť Do 7 pracovných dní
€8,50 / ks
Značka Dennerle
Kategória CO2 Príslušenstvo
Položka bola vypredaná...
 

Dennerle náplň do drop-checkera obsahuje 5 ampuliek s obsahom 1,3 ml, ktoré indikujú obsah CO2 v akvarijnej vode. Žiadne zdĺhavé miešanie destilovanej vody, jednoducho túto kvapalinu z ampulky nalejete do Vášho drop-checkera a zafarbenie kvapaliny ukáže hodnotu CO2 v akvarijnej vode. Žiadne tabuľkové prepočty. V každom akváriu znamená modrá farba málo CO2, tmavo zelená 20 mg/l a svetlo zelená 30 mg/l (viď. priložená  stupnica). V akváriu s rastlinami by sa mala hladina CO2 pohybovať v rozmedzí 20-30 mg/l.

 

Možno použiť v akomkoľvek drop-checkeri i v tom, ktorý ste si sami vyrobili. Funkcia bude jednoducho rovnaká.

 

Po určitej dobe kvapalina v drop-checkeri môže začať jemne meniť farbu, preto sa doporučuje zhruba po mesiaci ampulku vymeniť za inú, aby sa zachovala maximálna presnosť merania.

 

Súčasťou balenia je aj tabuľka, z ktorej sa dá vypočítať pH, pokiaľ poznáte uhličitanovú tvrdosť. Dennerle CO2 Special-indikator tak funguje aj ako pH test.

 

Zobrazené farebné hodnoty nie sú nijak zkreslené a neovplyvňujú jej pridané huminiové kyseliny či iné chemikálie. Na odčítanú hodnotu CO2 je na rozdieľ od prepočtu z Tillmanovy tabuľky a domácich roztokoch spoľahnutie. Funguje v každom akváriu s akýmikoľvek parametrami vody.

Hmotnosť 0.4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: