CO2 vonkajší atomizér na hadicu 16 / 22mm (nerozoberateľný)

 
Zväčšiť
 

CO2 vonkajší atomizér
Na hadice 16/22 mm
CO2 vonkajšie atomizér slúži na rozpúšťanie CO2 z tlakovej fľaše. Tento atomizér sa napája na hadice od vonkajšieho filtra a preto je vonkajší filter pre tento výrobok nevyhnutný. Tento typ atomizera je nerozoberateľný, ale za to má naozaj robustné plasty a je veľmi odolný.

Dostupnosť Momentálne nedostupné
€29,19 / ks    
Značka Aquascaperi
Kategória CO2 Príslušenstvo
 

Aký rozmer atomizeru zvoliť?
Rozmer atomizeru zvoľte na základe hadíc (výtoková hadica z filtra) Vášho vonkajšieho filtra. Tento rozmer nájdete buď v dokumentácii priloženej pri filtri, na stránkach výrobcu alebo jednoducho zmeriate priemer prierezu hadice. Týmto zmeraním získate dva rozmery, ktoré budú budú 9/12 mm, 12/16 mm alebo 16/22. Na základe rozmeru vyberiete atomizér.

Aké výhody má vonkajšie atomizér?
Vonkajší atomizéry bývajú spravidla najlepšiu možnosť pre rozpúšťanie CO2. CO2 vnútri atomizeru rozpúšťa jemná keramická patróna. Pre atomizér je potreba tlak vyšší cca 1.5 baru.

- jemněšia patróna = lepšie rozpúšťa CO2 = nemusíte ho toľko dávkovať
- nemusí sa čistiť od rias (difuzér v akváriu porastie časom riasami)
- nie je umiestnený v akváriu (nejde vidieť)
- je plastový (sklenené difúzory sú náchylnejšie na rozbitie)

Inštalácia atomizéru

Inštalácia je naozaj jednoduchá, len rozrežete / rozstrihnite výtokovú hadicu vonkajšej filtra (takže tú ktorá odvádza vodu späť do akvária z filtra), nasadíte na rozrezanú hadicu atomizér (nezáleží v ktorom smere) a plastovými maticami z atomizéru hadicu upevníte. Na bočný vývod z atomizéru potom napojíte rovnakým spôsobom hadičku z CO2 systému, ktorá bude privádzať CO2.

Hmotnosť 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: