Sinkor LED II biela s Wifi LED Control

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 7

Toto Sinkor LED osvetlenie patrí medzi obľúbené cenovo menej náročné moderné LED svetlá.

Obsah balenia: 

Telo svetla
Zdroj a potrebná kabeláž
wifi modul pre nastavenie svetla
Držiaky pre uchytenie na akvárium

Dostupnosť Zvoľte variant 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní
dĺžka svetla
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€65,15 / ks €36,12 / ks €37,85 / ks €45,15 / ks €56,31 / ks €60,92 / ks €74 / ks od €36,12    
Značka Sinkor
Kategória Aquascaping
 

https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/obrazky/5480-sinkor-led-1.jpg

Najlepší pomer cena / výkon na trhu! 

Základné pravidlo pre výber osvetlenia nad akvárium sa riadi výberom wattáže daného svietidla. So svietidlom Sinkor sa nám ovšem toto pravidlo komplikuje, pretože pri nižšej wattáži dosahuje rovnakej svietivosti ako silnejšie svietidlá.

ako je to možné? vysvetlenie je Jednoduché:

Žiadne svietidlo nedosahuje 100% efektivity, čo znamená, že nie celý výkon sa premení na svetlo. V prípade svietidiel vzniká teplo, ktoré je náš úhlavní nepriateľ pretože nás okráda o svietivosť, čo je dôležité práve pre rastliny. Mnoho výrobcov svietidiel sa v snahe za honbou čo najväčšieho výkonu na papieri ženie za výrobou svietidiel, ktoré majú síce väčší odber ale zato ďaleko viacej hrejú a preto majú menšiu svietivosť.

Svietidlo Sinkor má veľký počet LED diód, konkrétne 432 kusov na 120 cm, a kvalitné chladenie v podobe hliníkového tela, takže dosahuje vyššiu účinnosť, a preto je cena za lumen výrazne lepšia ako u konkurenčných svietidiel. A ak máte rastliny náročné na svetlo a výkon stále nestačí, je z finančného hľadiska stále výhodnejšie umiestniť nad akvárium dve svietidlá Sinkor ako ďalšie výkonnejšie svietidlo.


Info: Svietivosť se merá v lumenoch (lm) čo je množstvo svetla, ktoré reálne svietidlo zasvieti na rozdiel od výkonu vo wattoch, čo je údaj, ktorý Vás iba informuje jaký odber elektriny má Vaše svietidlo.

Výhody svetiel Sinkor LED:

Sinkor LED

Veľký počet LED diód zaisťuje vyššiu efektivitu a lepšie rozprestrenie svetla Svetlo z LED svetiel je vyžarované v jednom smeru a nerozptyľuje sa tak ľahko, ako z iných svetelných zdrojov. Veľký počet LED diód zaisťuje rovnomerný rozptyl svetla po celom akváriu.
Vďaka veľkému počtu kusov najmodernejších LED diód je naviac dosiahnutého lepšieho pomeru svietivosti k spotrebe. Svetlo je teda maximálne efektívne.

Sinkor LED Wifi Control súčasťou balenia! - Už žiadne náhle šoky pre ryby

Ovládanie Sinkor LED Wifi Control umožňuje veľmi jednoduché nastavenie svetla pomocou mobilného telefónu. Máte možnosť nastaviť:

  • postupné stmievanie a svitanie
  • pravidelný čas svitania a stmievania
  • akákoľvek intenzita svetla počas dňa

V aplikácii na mobile jednoducho nastavíte pravidelný čas, kedy sa má svetlo zapnúť na 1% a zvyšovať svoj výkon až do prípadných 100%. Rovnako tak je možné nastaviť postupné stmievanie. Ryby už u Vás budú v pohode! Stmievanie aj svitanie môže trvať ľubovoľne dlho. Pol hodiny alebo pokojne dve, záleží na Vás.

Ideálne spektrum na pestovanie akváriových rastlín

Akváriové rastliny potrebujú pre svoj rast predovšetkým modrú časť spektra. Sinkor LED obsahuje túto zložku v najväčšom množstve. Obsahuje však aj zelené a červené zložky v menších množstvách, ktoré farbia ryby a zelené a červené rastliny. Teplota farieb je 6000 K a ľudskému oku sa svetlo LED zdá byť biele.

 

Ľubovoľná intenzita svetla kedykoľvek počas dňa

Je možné nastaviť ľubovoľnú intenzitu osvetlenia. Ak vám rastie veľa rias, môžete nastaviť svetlo len na 75 %. Ak dávate prednosť tlmenejšiemu svetlu večer, nastavíte svetlo na 100 % počas väčšiny dňa a večer sa svetlo v nastavenom čase stlmí na 30 % a potom postupne klesne na 0 %. Vašim nápadom sa medze nekladú!

Sinkor LED Wifi Control pripojíte na kábel osvetlenia, stiahnete aplikáciu načítaním QR kódu na ňom alebo podľa priloženého tlačeného návodu. Potom už len postupujete podľa pokynov aplikácie alebo podľa priloženého tlačeného návodu.

Veľký počet LED diód zaisťuje vyššiu efektivitu a lepšie rozprestretie svetla

Svetlo z LED svetiel je vyžarované v jednom smere a nerozptyľuje sa tak ľahko, ako z iných svetelných zdrojov. Veľký počet LED diód zaisťuje rovnomerný rozptyl svetla po celom akváriu. Vďaka veľkému počtu kusov najmodernejších LED diód je navyše dosiahnutý lepší pomer svietivosti k spotrebe. Svetlo je teda maximálne efektívne.

Zvýšená odolnosť voči vode

Ide o vylepšenú generáciu, v ktorej je LED dióda vo vnútri svietidla odolnejšia voči vysokej vlhkosti a striekajúcej vode. Napriek tomu odporúčame umiestniť akékoľvek svetlo len do dobre vetraného krytu alebo použiť krycie sklo, aby sa znížila kondenzácia na svetlách.

Telo sa neprehrieva a má dlhú výdrž

Ako materiál na konštrukciu svetla bol zvolený hliník. Teplotné testy ukázali, že chladenie LED diódy dostatočne širokým kusom hliníkového tela je najúčinnejšie. Tým sa zabráni degradácii elektroniky.

Energia sa premieňa len na svietivosť, nie na teplo

Pri návrhu a testovaní svetla sa kládol veľký dôraz na čo najlepšie využitie každého wattu spotreby osvetlenia. Správna konštrukcia svetla zabraňuje prehrievaniu, takže všetka spotrebovaná energia sa využíva na osvetlenie, a nie na teplo. Pomer svietivosti a príkonu je preto jeden z najlepších na trhu, čo ocení každý, kto sa snaží neplytvať energiou.

Dlhá doba svietivosti ⏰

LED diódy v týchto svetlách vydržia mnoho rokov pri bežnej prevádzke 10-12 hodín denne. Ponúkame však aj náhradné diely pre každé svetlo. Ak by sa s lampou v budúcnosti niečo stalo, nemusíte ju vyhadzovať, ale vždy sa dá opraviť.

Štíhle ľahké telo pre vzdušný vzhľad

Osvetlenie je veľmi tenké, neuveriteľných menej ako 9 mm. Vďaka tomu je svetlo veľmi nenápadné a neruší pohľad na akvárium.

Posúvateľné držiaky na uchytenie na akvárium

Konštrukcia držiakov umožňuje montáž svetla nad akvárium v určitom rozpätí pomocou posunu na tele akvária. (držiaky sú súčasťou klasických typov osvetlenia, verzie pre Fine akváriá držiaky neobsahujú viď. Technické parametre)

Jednoduchá konštrukcia = minimum porúch

Výrazným znakom produktov značky Sinkor je, že je kladený dôraz na čo najjednoduchšiu konštrukciu produktov = v praxi to znamená, že produkty boli navrhnuté s ohľadom na minimalizáciu možnosti poruchy, prípadne v prípade poruchy bola oprava naozaj veľmi jednoduchá a pritom boli produkty pre akvaristov čo najviac prínosné.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: