ADA Power Sand Special-S (2 l)

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 2
Dostupnosť Skladom (1 ks)
€25,90 / ks    
Značka ADA
Webová stránka značky adana.co.jp/en/index.html
Kategória Substráty a aditíva do substrátov
 

Power Sand je základný substrát určený na poskytovanie živín koreňom vodných rastlín a na podporu rastu substrátových baktérií. Porézne sopečné kamene zabezpečujú cirkuláciu vody a organické živiny podporujú rast baktérií. Vyberte správnu veľkosť, S, M, L podľa hĺbky akvária.

Power Sand L - 2L - viac ako 60 cm
Power Sand M - 2L - 40 cm až 60 cm
Power Sand S - 2L - 40 cm alebo menej

Nový substrát vo Vašom akváriu má dobrú priepustnosť vody, ktorá nesie kyslík na stimuláciu bakteriálnej aktivity a rozvoj koreňov rastlín. Ide o ideálny stav substrátu, aby sa vytvoril vyvážený ekosystém. Po určitom čase však môžu rôzne faktory spôsobiť rôzne problémy v substráte a celkovom podloží akvária. Určitý čas po zriadení akvária, tlak vody alebo vápnik vo vode vytvrdzuje podklad. V tomto okamihu je obmedzená cirkulácia vody v substráte a bakteriálna aktivita klesá. Takýto stav spôsobuje problémy pri rozvoji koreňov a rastúcich vodných rastlinách.

Hoci sa problémy nevyskytli v počiatočných štádiách, substrát s iba jedným druhom granúl neposkytuje dostatočný prietok vody. Odpadové látky z rastlín a koreňov rastlín blokujú priestor medzi granulami a zabraňujú cirkulácii vody.

Zmiešaný substrát s Power Sand v spodnej časti zabezpečuje dobrý obeh vody a to hlavne kvôli tvaru a veľkosti granúl. Aj keď sa vodné rastliny dlhodobo rozrastajú a hromadia sa odpadové látky, Power Sand pozostávajúci z poréznych vulkanických kameňov udržuje správnu cirkuláciu vody. Rast vodných rastlín, ako je Echinodorus alebo Cryptocoryne, rastliny, ktoré absorbujú živiny z koreňa, do značnej miery závisí od množstva živín v substráte. Na rozdiel od obyčajného Power Sand, obsahuje Power Sand Special viac minerálov a živín, pretože obsahuje aj Bacter 100 a Clear Super.

Podobný produkt

Hmotnosť 2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Prevádzkovateľ tohto webu Pond s.r.o., ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe súbory cookies pre zlepšovanie prostredia webových stránok, pre analytické účely a pre cielenú reklamu. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.