Slimák Clithon sp. FANCY

 
Zväčšiť
 

Clithon sp. "Fancy" sú malé slimáky so zábavnými farbami a vzormi. Základnou farbou je hnedá s mnohými variáciami, ktoré môžu alebo nemusia mať pruhy a / alebo bodky. Sú to skutočný čističi akvárii a potravu si nájdu aj tom najviac zašitom rohu vášho akvária.

Dostupnosť Skladom (55 ks)
€3 / ks    
Značka Aquascaperi
Kategória Slimáky
 

Clithon sp. Fancy je neuveriteľne neúnavný požierač rias. Jeho veľkosť v dospelosti je max 3 cm a v akváriu sa nemnoží. Fancy je poddruh bežne známych Clithon sp avšak v tejto variante sú farebne rôznorodí a tak je každý jeden iný a originálny. Živia sa prevažne riasami a v prípade potreby aj zvyškami potravy.

Nami dodávané slimáky majú veľkosť 0,5-1 cm, ale môžu dorásť do cca 2 cm. Vyžaduje dlhšiu aklimatizáciu a preto byť pomalý sa oplatí.

Kvalita vody

Clithon sp. preferuje trochu tvrdšiu, mierne zásaditú vodu. Mäkká, kyslá voda bude mať zlý vplyv na ich domov. Majte tiež na pamäti, že slimáky sú citlivé na rozpustené kovy a chemické zlúčeniny. Ak napríklad použijete liečivo, premiestnite slimáky preventívne do iného akvária alebo nádoby, kým preliečite vaše akvárium.

 

Výživa

V akváriu sa budú živiť všetkými druhmi rastlinného materiálu (riasy, zvyšky odumretých rastlín a pod.), ale zožerú aj mŕtve živočíchy. Požerú aj prebytočné rybie krmivo z vločiek, granúl a tabliet. Sú to skutočné čističe. Potravu budú hľadať vo všetkých kútoch akvária. Akvárium by nemalo byť pre slimáky príliš čisté, ale najlepšie by tam mala byť vždy hromada špiny, kde si môžu hľadať potravu.

 

Do akého akvária?

Slimáky sú vhodné aj do akvária od objemu 30L. Je samozrejmé, že ich nemožno chovať s rybami, ktoré sa živia slimákmi (Botia, Mrena pakistanská atď.). Druhy Clithon sa nerozmnožujú v sladkej vode, na to je potrebná brakická voda. Radi sa vyberú aj nad hladinu, takže môžu preliezť aj cez okraj. Pravidelne preto kontrolujte, či sa v otvorenom akváriu nenachádzajú utekajúce slimáky.

 

Clithon sp. "Fancy" sú milé malé slimáky do akvária a pomôžu s údržbou!

Clithon sp. "Fancy" vlastnosti

Vedecké meno   Clithon sp.

Pôvod    Ázie

Veľkosť  približne. 2-3 cm

Teplota  22 až 30 °C

pH          6,5-8,5

GH (tvrdosť)        6-20

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: