Scabies crispata - Mušľa (mlž)

 
Zväčšiť
 

Scabies crispata je filtračná mušla, ktorá krásne doplní vaše akvárium. Vo voľnej prírode sa vyskytuje najmä v sladkých vodách Myanmar, Thajska, Vietnamu, alebo v Číne.

Dostupnosť Na objednávku
€2,65 / ks    
Značka Aquascaperi
Kategória Slimáky
 

Chov v akváriu

Scabies crispata je druh filtračnej mušle, ktorá väčšinu dňa leží na dne akvária, bez známok pohybu. Aktívna je viac v nočných hodinách, kedy sa presúva po akváriu. Obľubuje piesočné dno, alebo sypkejší substrát, kde sa občas potrebuje zaryť, avšak len z polovice. Pri aktívnom filtrovaní pootvorí ulitu aby mohla nasať vodu. Čiže v akváriu by mal byť citeľný prietok.

 

Kvalita vody

Rovnako ako mnoho slimákov uprednostňuje trochu tvrdšiu, mierne zásaditú vodu. Mäkká, kyslá voda bude mať zlý vplyv na ich život. Dobré parametre vody sú pH 6,5-8 a tvrdosť 5-20 dGH. Optimálna teplota je 20-28°C.

 

Výživa

Živí sa filtrovaním vody, takže nie je potrebné pravidelne prikrmovať. Ak je voda veľmi čistá, môžete ich prikŕmiť roztokom kvasníc, ktorý pipetou aplikujete v blízkosti mušle.

 

Ďalšie informácie

Rozmonožovaie v akváriu sa deje tak, že samec vypustí do vody spermie, ktoré nasaje samica. Po oplodnení samica vypustí larvy, ktoré parazitujú na žiabrach rýb cca 3 mesiace. Ak je lariev príliš veľa, môže prísť k úhynu ryby. Nie je známe, ktoré ryby sú preferovanie a ktoré nie. Po troch mesiacoch sa larva uvoľní z tela ryby a následne žije samostatne.

 

Vlastnosti Scabies crispata

Vedecké meno   Scabies crispata

Pôvod    Ázia

Veľkosť  približne. 4-5 cm

Teplota  20 až 28 °C

pH          6,5-8

GH (tvrdosť)        5-20

Veľkosť akvária  od 50L

Osobitosti            Rozmnožuje sa v sladkej vode

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: