Seachem MatrixCarbon

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 3

- najúčinnejší aktívne uhlie na trhu!

- neovplyvňuje pH vody

- najvyššia kapacita na trhu

Dostupnosť Zvoľte variant Do 7 pracovných dní Skladom (7 ks)
Variant
€8,23 €11,50 od €8,23    
Značka Seachem
Kategória Filtračné náplne
 

Jedná sa o aktívne uhlie, ktoré odstraňuje z vody všetky chemikálie, zvyšky liečiv, kovy a organické látky. Toto všetko nasáva do svojich mikro pórov.
Prečo je MatrixCarbon najlepšie aktívne uhlie na trhu?

1) Granulky sú v tvare guľôčok
Výroba aktívneho uhlia do tvaru guličiek je síce technologicky náročnejšia, ale prináša jednu nespornú výhodu: Voda ním prúdi rovnomerne a dostane sa ku každému cm2 aktívneho uhlia. Stačí teda použiť podstatne menšie množstvo oproti konkurencii.
Pri použití bežného aktívneho uhlia v tvare tyčiniek dôjde k ich rozdupávaniu do seba, čím dôjde k výraznému obmedzeniu prietoku aktívnym uhlím (voda bude pretekať vnútrom len minimálne). Pri guličkách toto nehrozí - voda bude stále prúdiť kanálikmi medzi guličkami vnútri.

2) Preukázateľne najnižšie množstvo fosfátov na gram aktívneho uhlia oproti konkurencii
Každé aktívne uhlie obsahuje trošku fosfátov. Je to spôsobené tým, že je aktívne uhlie vyrábané z organických látok, ktoré v sebe fosfáty vždy obsahujú. V laboratóriu sa nám však podarilo vyvinúť spôsob, ako aktívne uhlie najlepšie prepláchnuť, aby sme fosfáty odstránili. Kombinácia vhodného preplachového médiá a cylindrického tvaru granuliek nám zabezpečilo úspech.

3) Minimálna vplyv na pH z dôvodu nízkeho obsahu popola
MatrixCarbon aktívne uhlie nezdvihne hodnoty pH nad 7 ani pri ponorení do destilovanej vody. Je to umožnené nízkym obsahom popola, ktorý sme odstránili jeho dôkladným prepláchnutím metódou uvedenou v odseku vyššie.

4) Dlhšie trvanlivosť a lepšiu účinnosť oproti konkurencii
Na trhu existujú dva druhy aktívneho uhlia - s makro póry a mikro póry. Ich typ záleží predovšetkým na materiáli, z ktorého boli vyrobené. Aktívne uhlie s mikro pórmi je vyrábané z kokosových škrupín, zatiaľ čo s makro pórmi z čierneho uhlia.
Aktívne uhlie s mikro pórmi odstraňujú predovšetkým kovy a stopové prvky, uhlie s makro pórmi odstraňuje hlavne organický odpad (dusíkaté látky a pod.).
MatrixCarbon je vyrábaný predovšetkým z čierneho uhlia, takže je jeho efekt na stopové prvky pre ryby a rastliny minimálny.
Z dôvodu granúl v tvare guľôčok navyše nedochádza ku šľahaniu a aktívne uhlie tak vydrží dlhšie funkčné (minimálne dvojnásobne).

5) Nie je potrebné ho použiť toľko, ako od konkurenčných firiem pre dosiahnutie rovnakého účinku
Z dôvodu lepšej priestupnosťou vody aktívnym uhlím tvarom granúl a zložením nie je nutné MatrixCarbonu použiť toľko ako bežne predávaného aktívneho uhlia iných značiek.


 
Použitie: 250 ml bohato vystačí na úpravu vody po dobu niekoľko mesiacov. Mal by byť vložený do miesta s vysokým prietokom vody -> ideálne do filtra.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Prevádzkovateľ tohto webu Pond s.r.o., ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe súbory cookies pre zlepšovanie prostredia webových stránok, pre analytické účely a pre cielenú reklamu. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.