Sinkor LED osvetlenie akvária

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 7

Toto Sinkor LED osvetlenie patrí medzi obľúbené cenovo menej náročné moderné LED svetlá.

Obsah balenia: 

Telo svetla
Zdroj a potrebná kabeláž
Krokový stmievač
Držiaky pre uchytenie na akvárium

Dostupnosť Zvoľte variant 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní 7 pracovných dní Dočasne nedostupné 7 pracovných dní 7 pracovných dní
dĺžka svetla
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€63,42 / ks €32,65 / ks €36,12 / ks €43,42 / ks €54,58 / ks €59,19 / ks €72,27 / ks od €32,65    
Značka Sinkor
Kategória Aquascaping
 

https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/obrazky/5480-sinkor-led-1.jpg

Najlepší pomer cena / výkon na trhu! 

Základní pravidlo pre výber osvetlenia nad akvárium sa riadi výberom wattáže daného svietidla. So svietidlom Sinkor sa nám ovšem toto pravidlo komplikuje, pretože pri nižšej wattáži dosahuje rovnakej svietivosti ako silnejšie svietidla.

ako je to možné? vysvetlenie je Jednoduché:

Žiadne svietidlo nedosahuje 100% efektivity, čo znamená, že ne celý výkon se premení na svetlo. V prípade svietidiel vzniká teplo, ktoré je náš úhlavní nepriateľ pretože nás okráda o svietivosť, čo je dôležité práve pre rastliny. Mnoho výrobcov svietidiel sa v snahe za honbou čo najväčšieho výkonu na papieri ženie za výrobou svietidiel, ktoré majú síce väčší odber ale zato ďaleko viacej hrejú a preto majú menšie svietidlo.

Tým, že má svietidlo Sinkor veľké množstvo LED diód, konkrétne 432 kusov na 120 cm a kvalitné chladenie v podobe hliníkového tela, tak dosahuje väčšej efektivity a preto Vás cena na jeden lumen vyjde výrazne lepše než u konkurenčných svietidiel. A pokiaľ máte veľmi náročné rastliny na svetlo a výkon by Vám ani napriek tomu nestačil, tak Vás stále lepšie finančne vyjde umiestniť nad Vaše akvárium dve svietidla Sinkor než iné silnejšie svietidlo.

Info: Svietivosť se merá v lumenoch (lm) čo je množstvo svetla, ktoré reálne svietidlo zasvieti na rozdiel od výkonu vo wattoch, čo je údaj, ktorý Vás iba informuje jaký odber elektriny má Vaše svietidlo.

Výhody svetiel Sinkor LED:

Sinkor LED

Veľký počet LED diód zaisťuje vyššiu efektivitu a lepšie rozprestrenie svetla Svetlo z LED svetiel je vyžarované v jednom smeru a nerozptyľuje sa tak ľahko, ako z iných svetelných zdrojov. Veľký počet LED diód zaisťuje rovnomerný rozptyl svetla po celom akváriu.
Vďaka veľkému počtu kusov najmodernejších LED diód je naviac dosiahnutého lepšieho pomeru svietivosti k spotrebe. Svetlo je teda maximálne efektívne.

 

Ideálne spektrum pre pestovanie akvarijných rastlín Akvarijné rastliny vyžadujú pre svoj rast predovšetkým modrú zložku spektra. Sinkor LED obsahuje práve tuto zložku v najväčšom množstve. Obsahuje však aj zelenú a červenú zložku v menšom množstve pre vyfarbenie rýb a aj zelených a červených rastlín.
Farebná teplota je 6000K a pre ľudské oko sa svetlo z diód javí ako biele.

Sinkor LED

 

Sinkor LED

Nastaviteľná intenzita pomocí priloženého stmievača (súčasť balenia) Súčasťou balenia je aj manuálny stmievač. Vďaka nemu si môžete nastaviť presne takú intenzitu svetla, akú potrebujete. Svetlo je dostatočne silné, takže ho môžete pomocou stmievača ľubovolne ztlmiť na požadovanú úroveň, pokiaľ preferujete slabšie svetlo alebo to vyžadujú podmienky v akváriu.

 

Telo svetla je vyrobené z poctivého kusu hliníka, takže se neprehrieva a má dlhú výdrž Pri konštrukcii svetla bol ako materiál zvolený hliník. Testy teploty ukázali chladenie LED dostatočne širokým kusom hliníkového tela ako najefektívnejší. Nedochádza tak k degradácii elektroniky.

Sinkor LED

 

Sinkor LED

Energie ide len do svietivosti, nie do tepla Pri návrhu a testovaní svetla bol kladený veľký dôraz na to, aby bol každý wat spotreby osvetlenia maximálne využitý. Správna konštrukcia svetla zamedzuje prehrievaniu a všetka spotrebovaná energia je tak využitá na osvetlenie, nie na teplo. Pomer svietivosť/príkon má teda jedno z najlepších na trhu, čo ocení každý, kto sa snaží neplytvať energiou.

 

Dlhá doba svietivosti LED diódy v týchto svetlách vydržia pri bežnej prevádzke 10-12 hod/deň mnoho rokov. Okrem toho ku každému svetlu ponúkame aj náhradné diely. Pokiaľ by sa so svetlom v budúcnosti čokoľvek stalo, nemusíte ho vyhadzovať, ale je vždy opraviteľné.

Sinkor LED

 

Sinkor LED

Tenké telo svetla pre vzdušný vzhľad Osvetlenie je veľmi tenké, až neuveriteľných necelých 9 mm. Vďaka tomu je svetlo veľmi nenápadné a neruší pohľad na akvárium.

 

Posunovateľné držiaky pre uchytenie na akvárium Konštrukcia držiakov umožňuje uchytenie svetla nad akvárium v určitom rozpätí pomocí posunutia na tele akvária.

Sinkor LED
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: